TikTok akıllı telefon projesine onay

Bir süre önce akıllı telefon işine gireceği ortaya çıkan TikTok, sonunda beklenen doğrulamayı yaptı. TikTok’un sahibi ByteDance, akıllı telefon için kolları sıvıyor. Şirket bunun için Çinli telefon üreticisi Smartisan’ı seçti. TikTok akıllı telefon projesinin başına geçen isim de ortaya çıktı. Mate 30 Pro hakkında önemli sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugün sızdırılan bilgilere göre 2600 x […]

 TikTok akıllı telefon projesine onay

30.07.2019 - 19:56

Güncelleme : 30.07.2019 - 19:56

Bir süre önce akıllı telefon işine gireceği ortaya çıkan TikTok, sonunda beklenen doğrulamayı yaptı. TikTok’un sahibi ByteDance, akıllı telefon için kolları sıvıyor. Şirket bunun için Çinli telefon üreticisi Smartisan’ı seçti. TikTok akıllı telefon projesinin başına geçen isim de ortaya çıktı.


Mate 30 Pro hakkında önemli sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugün sızdırılan bilgilere göre 2600 x 1200 piksel çözünürlüğüne sahip en kavisli ekran Huawei Mate 30 Pro ile gelecek!


TikTok akıllı telefon modeli ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak, ByteDance’in Smartisan’dan hem patent aldığı hem de personel transferi yaptığı biliniyor. Son çıkan haberlere göre eski bir Smartisan yöneticisi olan Wu Dezhou, TikTok akıllı telefon projesinin başına geçti.

Çin içinde bile niş bir marka olan Smartisan, bu sayede uluslararası pazarlarda da adından söz ettirebilir. Bununla birlikte ByteDance’in amacı ise akıllı telefon dünyasına hızlı bir giriş yapmak.

Şirket, Baidu ve Tencent gibi devlerle rekabet ediyor. Ancak akıllı telefon dünyasına giriş yapmasıyla birlikte farklı bir kulvarda da boy gösterecek. Böylece rakiplerine karşı ayakta kalabilecek.

Bytedance’in daha fazla kullanıcı edinme kanalı oluşturması yönünde acele ettiği biliniyordu. Birkaç yıl süren devasa büyümenin ardından, Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bytedance, Çin’de reklam harcamalarında, geçen yıl ilk kez gelir hedefine ulaşamadı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın