Threads duyuruldu

Facebook 2012 yılında popülerliğini kaybedeceğini öngörerek Instagram şirketini satın almıştı. Instagram uygulaması ile eski popülerliğini kazanan şirket 2014 yılında WhatsApp şirketini de satın alarak daha da iyi bir konuma geldi. Bazı özelliklerini SnapChat uygulamasından esinlenerek geliştiren Facebook, bu kez de benzer bir uygulama geliştirmeyi planlıyor. Instagram Threads uygulaması geliyor. Facebook haksız rekabet ile suçlanıyorFacebook haksız […]

 Threads duyuruldu

05.10.2019 - 17:53

Güncelleme : 05.10.2019 - 17:53

Facebook 2012 yılında popülerliğini kaybedeceğini öngörerek Instagram şirketini satın almıştı. Instagram uygulaması ile eski popülerliğini kazanan şirket 2014 yılında WhatsApp şirketini de satın alarak daha da iyi bir konuma geldi. Bazı özelliklerini SnapChat uygulamasından esinlenerek geliştiren Facebook, bu kez de benzer bir uygulama geliştirmeyi planlıyor. Instagram Threads uygulaması geliyor.

Facebook haksız rekabet ile suçlanıyorFacebook haksız rekabet ile suçlanıyor
Facebook haksız rekabet ile suçlanıyor. Popüler olan uygulamalardaki özellikleri kopyalaması ve veri skandalları ile ünlü firmanın başı bu kez de Snapchat ile dertte.

Instagram Threads uygulaması, SnapChat rakibi olacak
Yıllardır Facebook ve Snap şirketleri rekabet içerisinde. Yakın zamanda Snap firması haksız rekabet ile ilgili hukuki yollara başvurmuştu. Özellikle Facebook’un hikayeler özelliğini tüm uygulamalarında kullanması, mesajlaşma özelliklerini de SnapChat uygulamasına benzer şekilde değiştirmesi iki firma arasındaki sıkıntıların büyümesine sebep olmuştu. Şimdi de Threads adlı uygulama ile doğrudan SnapChat uygulamasına rakip olmayı hedefleyen firma çalışmalara başladı.

Birçok özelliği SnapChat uygulamasından esinlenen Instagram Threads uygulaması, kullanıcıları doğrudan mesajlaşmaya teşvik edecek. Ayrıca bellir bir süre içerisinde silinen fotoğraflar ve videolar ile daha çok paylaşım yapılması planlanıyor. Instagram‘ın yan uygulaması olarak ortaya çıkan Threads’a ait benzersiz özellikler de bulunacak. İletişime geçebilmek için yakın arkadaşlar adı verilen özelliğin kullanılması gerekiyor. Sohbet etmek istediğiniz kişiyi yakın arkadaşlar listesine eklemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Facebook kişiler arasındaki önem sırasını da kavrayabilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın