The Wall Street Journal‘da inanılmaz bir rapor ortaya kondu.

Şarkı sözleri bulma konusunda kullanılan sistemler, birçok kullanıcının hoşuna gidiyor olsa da günümüzde bu husus yüzünden iki şirket birbiriyle kavga etti. Bu kavga, basının gündeminde yer aldı. Zira Amerikan’ın finans ve haber gazetelerinden biri olan The Wall Street Journal‘da inanılmaz bir rapor ortaya kondu. Yayımlanan raporda, Genius Media platformu Google’ı hırsızlıkla suçluyor. Dijital medya şirketi, […]

 The Wall Street Journal‘da inanılmaz bir rapor ortaya kondu.

17.06.2019 - 21:35

Güncelleme : 17.06.2019 - 21:35

Şarkı sözleri bulma konusunda kullanılan sistemler, birçok kullanıcının hoşuna gidiyor olsa da günümüzde bu husus yüzünden iki şirket birbiriyle kavga etti. Bu kavga, basının gündeminde yer aldı. Zira Amerikan’ın finans ve haber gazetelerinden biri olan The Wall Street Journal‘da inanılmaz bir rapor ortaya kondu.

Yayımlanan raporda, Genius Media platformu Google’ı hırsızlıkla suçluyor. Dijital medya şirketi, arama motoru şirketinin arama sonuçlarında kullanılmak üzere kendilerine ait olan şarkı sözlerini kopyaladığına dair inkar edilemez bir ispatın var olduğunu belirtiyor.

Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak! Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak!
Google, oyun yazmak isteyen ancak yazılıma karşı oldukça uzak olan kişiler için güzel bir çözüm ile karşımızda. İşte kodsuz oyun yazma imkanını sağlayan

Şarkı sözleri bulma konusunda neden böyle bir suçlama var?
Sevdiğiniz bir şarkının sözlerini arattığınızda, arama sonuçlarında listelenen sitelerden önce Google’ın ilgili sözleri önünüze getirdiğini görebilirsiniz. Tam da bu noktada bir itirazda bulunan Genius Media markasına göre böyle bir hamle, şarkı sözleri sitelerinin elde ettiği toplam ziyaretçi sayısını düşürüyor.
Firma, buna ek olarak, arama motorunu gerçekten akıllıca bir kopyalama sistemi ile sitelerden edindiği şarkı sözlerini doğrudan çalmakla suçluyor. Bu suçlamaya karşı bir cevap veren Google, suçu kendisinde görmüyor. Dijital dünyanın bazı önemli aktörleri, bu konuda ikiye bölünmüş durumda. Kimisi, Genius Media ekibini haklı bulurken, kimisi de arama motoru ekibini haklı buluyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın