Tezgah Oyuncuları Kimler? Vedat Karakterindeki İlker Yavuz Kimdir?

    YouTube’un yeni internet dizisi Tezgah ücretsiz olarak 6 bölümden oluşan 1. Sezonuyla yayınlandı. Oyuncu kadrosu ve dizinin konusu merak ediliyor. Senaryosu Metin Saygın ve İlker Yavuz’a ait proje SMA hastalığına da farkındalık yaratması açısından ilgi çekici bir konuyla seyirciyle buluştu. İlgili Haber Uğur Koman Türkiye’yi gururlandırdı Başrollerinde Metin Saygın, İlker Yavuz, Ceyla Odman, […]

 Tezgah Oyuncuları Kimler? Vedat Karakterindeki İlker Yavuz Kimdir?

20.04.2021 - 5:02

Güncelleme : 20.04.2021 - 19:59

 

 

YouTube’un yeni internet dizisi Tezgah ücretsiz olarak 6 bölümden oluşan 1. Sezonuyla yayınlandı. Oyuncu kadrosu ve dizinin konusu merak ediliyor. Senaryosu Metin Saygın ve İlker Yavuz’a ait proje SMA hastalığına da farkındalık yaratması açısından ilgi çekici bir konuyla seyirciyle buluştu.

Başrollerinde Metin Saygın, İlker Yavuz, Ceyla Odman, Buse Külekçi, Ahmet Kuntberk Alptemoçin’ın rol aldığı dizide suç türü üzerinden Robin Hood metaforuyla kurgulanmış hikayede soygun çetesinin maceraları konu alınıyor. İlk bölümünden itibaren sürükleyici bir hikayeye sahip olan Tezgah son zamanlarda en çok izlenen internet dizileri arasında yerini almayı başardı.

Tüm hikayenin örgüsünün altıncı bölümde çözülmesi ve seyirciyi ters köşeye yatırması da Türk Dizileri ile kıyaslandığında senaryonun başarılı olduğunu gösterdi.

Hayatlarında çıkmaza giren üç soyguncu Vedat,Kenan ve Şurzan, gizemini son bölüme kadar koruyan Velid tarafından alıkoyulup sonrasında da onları bazı soygunlara ikna etmesiyle başlayan dizide gelecek vaad eden oyuncular yer alıyor.

Dizinin yorumlarında ve en çok aranılan isimler arasında dizide Vedat karakterini canlandıran İlker Yavuz yer alıyor. Dizide tuzağa düşmüş bir soyguncuyu canlandıran İlker Yavuz dizideki performansıyla adından söz ettiriyor.

Peki İlker Yavuz Kimdir?

İstanbul Üsküdar doğumlu olan İlker Yavuz aslen Erzurum’ludur. Tiyatro, Sosyoloji gibi bölümlerden mezun ve Psikoloji yüksek lisansı olan oyuncu instagram’da çektiği videolarla adından söz ettirmiştir. Çocuk oyuncu olarak tiyatro sahnesinde oyunculuğa ilk adım atan İlker Yavuz, Hasan Ali Yücel sahnesinde ve bazı özel tiyatrolarda rol almıştır. Ünlü Hollywood yönetmeni Tarsem Singh’in My Islam İs… projesinde ilk kamera önü deneyimini gerçekleştiren oyuncu İlker Yavuz, Arka Sıradakiler, Farklı Desenler, Aşk Emek İster gibi dizilerde rol almıştır.

İnternet dizisi Tezgah’ta ana karakterlerden biri olan sert mizaçlı bir karakter olan Vedat’ı canlandırmıştır. Instagramda çektiği videolarda çeşitli tiplemelerle hayran kitlesi toplayan oyuncu Tuhaf Sesler isimli bir serinin de sahibidir. DM kutusuna gelen ya da yorumlarda bulunan TDK düşmanı cümleler ve sapık mesajları güzel bir türkçeyle seslendiren oyuncu bu videolarla binlerce kişi tarafından izlenmekte ve beğeni toplamaktadır.