Teknosa Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

Türkiye genelinde 300’e yakın elektronik mağazası bulunan Teknosa, ülke genelindeki mağaza kapatmaları artarak devam ediyor. 76 mağazasının kapanacağı ve piyasadan çekilecekleri haberlerine yalanlama getiren Teknosa yetkilileri, kapanan mağazalarla ilgili bir açıklama yapmadı. Yılın ikinci çeyreğinde beklenenin çok üstünde bir rakamla 30 milyon TL zarar açıklayan Teknosa’nın böylelikle yılık ilk 6 ayı itibariyle zararı 48,1 milyona […]

 Teknosa Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

12.08.2016 - 14:54

Güncelleme : 12.08.2016 - 14:54

Türkiye genelinde 300’e yakın elektronik mağazası bulunan Teknosa, ülke genelindeki mağaza kapatmaları artarak devam ediyor.

76 mağazasının kapanacağı ve piyasadan çekilecekleri haberlerine yalanlama getiren Teknosa yetkilileri, kapanan mağazalarla ilgili bir açıklama yapmadı. Yılın ikinci çeyreğinde beklenenin çok üstünde bir rakamla 30 milyon TL zarar açıklayan Teknosa’nın böylelikle yılık ilk 6 ayı itibariyle zararı 48,1 milyona ulaştı. İkinci çeyrekte kâr yapmayan 23 mağazasını kapatan Teknosa, 12 yeni mağaza açarak varlığını sürdürme çalışmasına devam etti. Böylelikle Teknosa’nın ülke genelinde mağaza sayısı 260’a geriledi.

Türkiye’nin en büyük ve dünyanın sayılı holdingleri arasında yer alan Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknosa’nın yeniden yapılanma sürecine girdiği ve kâr etmediği belirlenen 100’e yakın mağazanın kapanma sürecine girdiği belirtilirken Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerin de yer aldığı bir çok mağaza kepenk indirmeye hazırlanıyor.

Şehirlerin en büyük ve yoğun alışveriş merkezlerinde bulunan Teknosa mağazalarında satılan ürünün yerine yenisinin getirilmemesi, rafların boş olması ve teşhir ürünlerin de satışa çıkarılması vatandaşlarda Teknosa’nın tamamen kapanacağı izlenimi oluşturmayı başardı.

Önümüzdeki 3 aylık süreçte mağazaların son durumu net olarak belli olacak gibi görünüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın