Teknoloji Dünyasının Dahi Adamı Elon Musk Tünel Çalışmasını Bitirdi

Teknoloji dünyasının dahi adamı Elon Musk, kendi şirketlerinden The Boring Company ile Los Angeles'ın altındaki ilk tünel çalışmasını bitirdi. Artık araçlar, kırmızı ışığa geldiklerinde yolculuklarına devam edebilecek.

 Teknoloji Dünyasının Dahi Adamı Elon Musk Tünel Çalışmasını Bitirdi

11.05.2018 - 12:57

Güncelleme : 11.05.2018 - 12:57

Teknoloji dünyasının dahi adamı Elon Musk, kendi şirketlerinden The Boring Company ile Los Angeles’ın altındaki ilk tünel çalışmasını bitirdi. Artık araçlar, kırmızı ışığa geldiklerinde yolculuklarına devam edebilecek.

Elon Musk’ın sahibi olduğu The Boring Company, bir süredir şehirlerin altını kazmak için yerel yöneticilerden izin almaya çalışıyordu. İlk proje için onay alan firma, 2016’nın aralık ayında Los Angeles’da çalışmalarına başladı. Musk, dün itibariyle ilk tünelin tamamlandığını Instagram hesabından duyurdu.

Trafik derdine son verecek

Musk’ın trafikten sıkılarak karar verdiği bu projede araçlar kırmızı ışığa takıldığında bir asansör sistemi sayesinde aşağıda yer alan tünele indiriliyor ve bu tüneldeki raylı sistemle saatte 200 km hızla seyahat gerçekleşiyor. Böylece vatandaşlar trafik sıkışıklığı yaşamadığı gibi, yukarıya kıyasla çok daha hızlı bir şekilde yolcuğunu tamamlıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın