Tehlikeli Madde Güvenliğinde Yeni Hizmet Anlayışı

Sanayileşme alanında yaşanan gelişmeler, işletmelerde alınması gereken önlemlere yeni tedbirler getirmiştir. Bu tedbirlerden bir tanesi de tehlikeli maddelere karşı alınması gereken önlemlerdir.

 Tehlikeli Madde Güvenliğinde Yeni Hizmet Anlayışı

27.08.2018 - 16:32

Güncelleme : 27.08.2018 - 16:32

Sanayileşme alanında yaşanan gelişmeler, işletmelerde alınması gereken önlemlere yeni tedbirler getirmiştir. Bu tedbirlerden bir tanesi de tehlikeli maddelere karşı alınması gereken önlemlerdir. Ülkemizde, Denizcilik, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı tarafından tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı alanında yetki verilmiş olan

Avrupatmgd.com adresi, tehlikeli madde güvenliği konusunda tüm Türkiye’ye hizmet veren bir kuruluştur. Bu kuruluşun faaliyetlerini internet sitesi aracılığıyla incelemek mümkündür.

Tehlikeli Madde Güvenliği Nedir?

Tehlikeli madde güvenliği, ürünlerin üretim aşamasından başlayarak, sevkiyatına kadar tüm aşamaları içine alan güvenlik önlemlerinin yasalaştırılmasıdır. İşletmeler iş kollarına göre tmgd hizmeti alarak, yaptıkları iş ile ilgili kanuni bir işlem yapmış olurlar. Bu önlemler alınmadığı takdirde bir takım cezai yaptırımları bulunmaktadır. Bu yaptırımlardan bir tanesi para cezası olurken, diğer cezası ise itibar kaybı olmaktadır. Firma, tehlikeli madde güvenliği danışmanlığı vererek, işletmelerin konu ile ilgili yetki belgesi alabilmelerini sağlar. Hastane, kozmetik sanayi ve kimyasal üretim sektörlerinde, tehlikeli madde güvenlik hizmetlerine ihtiyaç duyulurken, taşıma, üretme, boşaltım gibi alanlarda da ihtiyaç duyulmaktadır.

Tehlikeli Madde

Firma internet sitesi üzerinden oldukça kapsamlı hizmetler sunar. Bu hizmetlerden bir tanesi de tmgdk hizmeti olmaktadır. Bu işlem, müşterilerinin hangi basamakta tehlikeli madde güvenlik yetki belgesini almaları gerektiğidir. Firmanın internet sitesinde yetki belgesinin hangi basamakta alınması gerektiği ile ilgili test bulunmaktadır. Bu testi cevapladığınızda hangi tehlikeli madde güvenlik evrakını almanız gerektiği tespit edilmiş olacaktır.

avrupatmgd.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın