Tavla Kültürü Kime Ait

Özel bir alan üzerinde, iki bölme içerisinde oynanmak ile birlikte geniş insan kitleleri tarafından bilinen tavla oyunu zar ile oynanan en eski oyunlardan biridir. İki zar ve karşılıklı iki kişinin toplam 30 taş ile oynadığı bir oyun şeklidir. Birçok dünya milletinin kendi kültürel oyunu olarak oynadığı ve kabul ettiği düşünülen bu oyun yüzyıllardır tüm insanlık […]

 Tavla Kültürü Kime Ait

22.01.2021 - 7:45

Güncelleme : 22.01.2021 - 7:45

Özel bir alan üzerinde, iki bölme içerisinde oynanmak ile birlikte geniş insan kitleleri tarafından bilinen tavla oyunu zar ile oynanan en eski oyunlardan biridir. İki zar ve karşılıklı iki kişinin toplam 30 taş ile oynadığı bir oyun şeklidir. Birçok dünya milletinin kendi kültürel oyunu olarak oynadığı ve kabul ettiği düşünülen bu oyun yüzyıllardır tüm insanlık tarafından oynanmakta ve takip edilmektedir.

Tavla oyunu içerisinde oyun sonucunda berabere kalma durumu olmamakla birlikte her oyun alımında puan kazandırılır. Pulları önce toplayan kişinin kazandığı bu oyun hem şans faktörüne hem de strateji faktörünü öne çıkarır. Tavla oyunu internet siteleri üzerinden hizmet veren oyun sitelerinde de bulunmakta ve bizler tarafından uygun görülen siteler üzerinde bu oyun oynana bilmektedir. Maksat Tavla sitesi donanımsal farklılıkları ile en çok tercih edilen mobil tavla oyunu sitesidir.

Tavla Oyununda Kategorinizi Yükseltin

Tavla oyunu çeşitleri içerisinde bulunan modeller içinde, kendimize uygun olanı seçip karşılıklı iki kişi olarak siteler üzerinde canlı olarak oynayabiliriz. Bunun yanı sıra internet sayfası üzerinde bilgisayara karşıda oynanabilmektedir. İnternet sitesi üzerinden oynanabilecek olan bu oyunlar esnasında siteye üye olup ya da üye olmadan da devam edebiliriz. Siteler üzerinde tavla oyunu oynarken her bir galibiyet sonucunda puanlar kazanır ve puanlarımız sonucu belirli kategorilere yükselebiliriz.

Tavla oyunu içerisinde sitenin sağladığı mesajlaşma olanakları ile oyuncularla konuşup sohbet edebiliriz. Siteler üzerinden oynadığımız bu oyunlarda birçok yeni arkadaş edinir onlarla dost dahi olabiliriz. Bununla birlikte üyesi bulunduğumuz ya da üye olmadan oynayabildiğimiz sitelere kendi arkadaşlarımızı da davet ederek onlarla karşılıklı yan yana gelmeden de oyunlar oynayıp eğlenceli vakitler geçirebiliriz. Maksat Tavla sitesi uzakların yakınlaşmasını ve eğlencenin katlanması için hizmet alabileceğiniz bir platformdur.