TARAFSIZ HABER KAYNAĞI VANGAZETESİ.COM

İnternette yer alan haberlerin doğruluk payları oranı git gide azalırken bu olumsuzluk okuyucuya karşı yapılan bir hak ihlalidir. Okuyucu her habere güven duymadığından bazen doğru haberlere bile yanlıştır gözüyle bakıp yanılabiliyor. Bu yüzden okuyucu kitlenin yüksek kısmı haberlerine güvendiği ve tarafsız haberler yapan siteleri araştırıp sürekli onlardan bilgi alıyor. Van haber doğru, hızlı ve tarafsız […]

 TARAFSIZ HABER KAYNAĞI VANGAZETESİ.COM

02.11.2019 - 21:54

Güncelleme : 02.11.2019 - 21:54

İnternette yer alan haberlerin doğruluk payları oranı git gide azalırken bu olumsuzluk okuyucuya karşı yapılan bir hak ihlalidir. Okuyucu her habere güven duymadığından bazen doğru haberlere bile yanlıştır gözüyle bakıp yanılabiliyor. Bu yüzden okuyucu kitlenin yüksek kısmı haberlerine güvendiği ve tarafsız haberler yapan siteleri araştırıp sürekli onlardan bilgi alıyor. Van haber doğru, hızlı ve tarafsız haber yapan bu nadir sitelerden bir tanesidir. Site insanların doğru bilgiyi öğrenilebilecek en hızlı sürede öğrenmesini amaç haline getirmiş.

Van gazetesideğişen ve sürekli gelişen internet haberciliğinin farkında olup siteyi bu değişimlere uygun olarak her geçen gün yenilemekte. Yerinde saymayıp sürekli yeni özellikler ekleyerek okuyucunun haberlere olan erişimini pratikleştiren site, bu bağlamda okuyucu kitlesinin büyük beğenisini kazanıyor. Sitenin fonksiyonel bir ana menüsü olduğu için diğer siteler gibi bilgiye erişebilmek için site içinden pek çok tıklama yapmaya gerek kalmıyor.

Van haber sitesine her gün onlarca haber yükleniyor. Bu haberler öncelikle sitenin giriş kısmında sizlerin okumasına sunuluyor. Daha sonra haberin aldığı beğeniye göre ya popüler haberler arasında yerini alıp bir müddet daha ana menüde kalıyor ya da kendisine uygun kategoride haber arşivinde yerini alıyor. Sitenin haberlerin de bol görseller kullanılarak insanların haberden sıkılmaması hedeflenmiş ve bu konu da gayet başarılı bir iş çıkardığı söylenebilir. Haberlerin de bir diğer özellik ise videoların yer alması oluyor. Videolu haberler okumayı sevmeyenlerin izleyerek olan olaylardan haberdar olunmasını sağlıyor.

Van gazetesi isminin hakkını vererek gazetelerin manşetlerini de sizlere sunuyor. Manşetlere bakarak gazetelerin yaptıkları haberleri yorumlayıp daha sonra gidip o gazeteyi almanıza olanak tanıyor. Sadece yerel gazeteler değil neredeyse tüm gazetelerin manşetlerine ana menüdeki bölüm üzerinden erişim sağlayabiliyorsunuz. Sitenin alt kısımları sadece dolsun mantığıyla çok haber konularak harcanmayıp orayı bile fonksiyonelleştirmişler. Bu kısımda günlük burç yorumları yer almakla beraber spor severlerin lig skorlarına kolay erişim sağlamaları için süper lig ve 2.lig takımlarının puan durumları eklenmiş.

https://www.vangazetesi.com