Süleyman Soylu: Biz biraz aşırıyız

çişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordunun Ünye ilçesinde iş insanı Banu Akdeniz tarafından yaptırılan Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulunun açılış törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Soylu, Kastamonu ve Sinopta ciddi bir sel afeti yaşandığını hatırlattı. Çocukluğunda sel olduğunda 36 saat yollarda kaldıklarını söyleyen Bakan Soylu, şunları söyledi *Bazen yolun açılmayacağını söylediklerinde de tekrar Bafradan gelip […]

 Süleyman Soylu: Biz biraz aşırıyız

22.09.2021 - 19:30

Güncelleme : 22.09.2021 - 19:30

çişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordunun Ünye ilçesinde iş insanı Banu Akdeniz tarafından yaptırılan Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulunun açılış törenine katıldı.

Burada konuşan Bakan Soylu, Kastamonu ve Sinopta ciddi bir sel afeti yaşandığını hatırlattı. Çocukluğunda sel olduğunda 36 saat yollarda kaldıklarını söyleyen Bakan Soylu, şunları söyledi

*Bazen yolun açılmayacağını söylediklerinde de tekrar Bafradan gelip bizi aldıklarını çok iyi hatırlarım. Tabii bu bölgenin doğası, coğrafyası kendine ait şartları beraberinde getiriyor. Ancak şunu da söylemem gerekir ki, bizim de tedbir almamız, doğayı tutuklamamamız, kelepçelemememiz lazım.

*Her birimizin sorumluluğu ve çok uzun yıllardan beri bu konuda hükümetimiz hakikaten çok önemli çalışmalar yapıyor. Eğer Bartında gerekli tedbirler zamanında alınmamış olsaydı o barajlar yapılmamış olsaydı gerekli sel ve taşkına yönelik tüm tahkimatlar gerçekleştirilmemiş olsaydı biz Kastamonu, Bozkurt ve Ayancıkta yaşadığımızın belki daha büyük bir felaketini Bartında yaşayacaktık.

*Ama Allaha şükürler olsun zamanında hükümetimiz tarafından tedbirler alındı. Bizim bugüne kadar gördüğümüz sel afetlerinin en büyüğü desek herhalde yanlış bir ifade kullanmış olmayız.

“YARDIM KAMPANYALARINI DEVLET ACİZ OLDUĞU İÇİN AÇIYOR DEĞİLİZ”

Afetlere ilişkin açılan yardım kampanyalarıyla ilgili Soylu şöyle konuştu:

*Tüm bu süreçler içerisinde şahit olduğumuz bir nokta şudur ki; bu milleti ayakta tutan, karşılaştığımız hadiselere karşı bizi hem ayakta tutan hem de güçlü tutan, bir yandan da arkamızdan hayırlı işler bırakmak için bizi gayrete getiren hasretimiz gördük ki bizim inancımızdır.