Su Deposu Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır? 

Su deposu temizliği ve dezenfekte işlemi yaptırılması zorunlu bir hizmettir. Dünya sağlık örgütünün raporlarına göre sağlıksız ve kirli su sigara ve alkolden sonra ölüm sebepleri arasında 6 sıradadır. Su deposu temizliği işleme periyodik olarak yapılmalıdır. Depo temizliği su kesintisi olduğu dönemlerde üç ayda bir kez yapılmalıdır. Su kesintisinin olmadığı dönemlerde ise 6 ayda bir yapılması gereklidir. […]

 Su Deposu Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır? 

22.05.2021 - 10:13

Güncelleme : 22.05.2021 - 10:13

Su deposu temizliği ve dezenfekte işlemi yaptırılması zorunlu bir hizmettir. Dünya sağlık örgütünün raporlarına göre sağlıksız ve kirli su sigara ve alkolden sonra ölüm sebepleri arasında 6 sıradadır. Su deposu temizliği işleme periyodik olarak yapılmalıdır. Depo temizliği su kesintisi olduğu dönemlerde üç ayda bir kez yapılmalıdır.

Su kesintisinin olmadığı dönemlerde ise 6 ayda bir yapılması gereklidir. Su deposu temizliği yalnızca standartlara ve genelgelere uymak için değil öncelikle kişinin kendi sağlığı ve aile sağlığı için yapılmalıdır. Depo temizlik işlemi Tekdez firması tarafından ekonomik fiyatlar ile yapılır. Su deposu temizliği asla ihmal edilmemeli sağlık açısından çok önemli bir işlem olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Su Deposu Temizleme İşlemi Neden Gereklidir

Su deposu temizleme işleme ile sudan bulaşabilen hastalıklarla mücadele edilmiş olur. Depolardaki içme ve kullanma suları taş çamur kum ve mikroorganizmalardan arındırılmalıdır. Uzun süre boyunca temizliği ve dezenfekte işlemi yapılmamış olan depolarda kireç ve balçık birikir. Temizliği yapılmayan depolarında meydana gelen mikroorganizmalar insan sağlığını tehdit edecek hastalıkları da beraberinde getirir.

Su deposuna klor atma işlemi rastgele yapılmamalıdır. Su ve posuna klor atılması otomatik klor dozaj makineleri ile yapılması gereklidir. Su depolarının periyodik olarak temizliği ve dezenfekte işleminin yapılması kesinlikle göz ardı edilmemelidir. https://www.tekdez.com/ firmasından profesyonel ve güvenilir su deposu temizliği hizmeti alabilirsiniz.