Stephen Hawking’in Korkusu

Evren hakkındaki görüşleri yanında dünyayla ilgili dile getirdiği kıyamet uyarıları da büyük dikkat çekiyor. Stephen Hawking’in ‘kıyamet’ uyarıları 2010 yılında Discovery Channel’a konuşan Hawking, uzaylıların Dünya’yı kaynakları için talan edip yoluna devam edebilme ihtimalinden endişelendiğini söylemişti: İlgili Haber 2023-2024 VGM burs başvuru sonuçları “Eğer uzaylılar bizi ziyaret ederse Kristof Kolomb’un Amerika’ya ayak basması gibi olacaktır. […]

 Stephen Hawking’in Korkusu

24.06.2018 - 17:40

Güncelleme : 24.06.2018 - 17:40

Evren hakkındaki görüşleri yanında dünyayla ilgili dile getirdiği kıyamet uyarıları da büyük dikkat çekiyor.

Stephen Hawking’in ‘kıyamet’ uyarıları

2010 yılında Discovery Channel’a konuşan Hawking, uzaylıların Dünya’yı kaynakları için talan edip yoluna devam edebilme ihtimalinden endişelendiğini söylemişti:

“Eğer uzaylılar bizi ziyaret ederse Kristof Kolomb’un Amerika’ya ayak basması gibi olacaktır. Bu yerli Amerikalılar için hiç iyi olmamıştı.

“Akıllı varlıkların tanışmak istemeyeceğimiz türden şeylere nasıl dönüşebileceğini görmek için kendimize bakmamız yeterli.”

İşte Hawking’in ölümünden sonra da çok konuşulacak geleceğe dair önemli uyarıları…

Çarşamba günü 76 yaşında hayatını kaybeden İngiliz fizik profesörü Stephen Hawking genel görelilik ve karadeliklerle ilgili araştırmalarıyla ün kazanmıştı.

Fakat Hawking sıklıkla kendi araştırma alanından çıkarak, önümüzdeki dönemlerde insanlığı bekleyen zorluklar ve varoluşsal tehditlere de dikkat çekti. Bu konulardaki açıklamaları basının manşetlerinde yer alırken bazen de tartışma yarattı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın