Spotify ve Apple Music rekabeti

Abonelik konsepti üzerinden cevaplanan “Kim daha iyi?” sorusu, bu senenin ikinci çeyrek raporu sayesinde cevabını buldu. Sony’nin PlayStation 4’ün satış rakamları için verdiği tepkiye benzer bir tepki veren Spotify, Apple Music’ten çok daha başarılı olsa da aslında memnun değil. Spotify; kendi abone sayısının, geçen yıla kıyasla, yüzde 31 arttığını ve Haziran sonunda toplam 108 milyon […]

 Spotify ve Apple Music rekabeti

01.08.2019 - 19:37

Güncelleme : 01.08.2019 - 19:37

Abonelik konsepti üzerinden cevaplanan “Kim daha iyi?” sorusu, bu senenin ikinci çeyrek raporu sayesinde cevabını buldu. Sony’nin PlayStation 4’ün satış rakamları için verdiği tepkiye benzer bir tepki veren Spotify, Apple Music’ten çok daha başarılı olsa da aslında memnun değil.
Spotify; kendi abone sayısının, geçen yıla kıyasla, yüzde 31 arttığını ve Haziran sonunda toplam 108 milyon aboneye ulaştığını belirtti. Buna rağmen mutsuz olan Spotify, bu istatistikleri tahmin ettiğinin altında buldu. Apple Music’in ise toplamda 60 milyon abonesi mevcut.


Apple Music’in ezeli rakibinden bir açıklama daha geldi. Yaptığı açıklamada 232 milyon insanın en az bir ay boyunca kendi hizmetini kullandığını belirten Spotify, bu klasmanda yüzde 29’luk bir artış görüldüğünü ifade etti. Bu rakam, şirket yöneticilerinin ortak tahmininden 4 milyon daha fazla.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın