Spoiler gizleme özelliği

Sevilen anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, bu yılki 12. güncellemesini kullanıma sundu. 8.4 numaralı yeni sürümü uygulama marketlerinde yer alan platform; iMessage benzeri mesaj tepkileri başta olmak üzere dizi ve filmler hakkında sürpriz bozan ayrıntılara maruz kalanların imdadına yetişecek spoiler gizleme işlevini kullanıcıların hizmetine sundu. Ek olarak mesaj çevirme ve temalı QR kodları da Telegram’ın yeni […]

 Spoiler gizleme özelliği

30.12.2021 - 16:19

Güncelleme : 30.12.2021 - 16:19

Sevilen anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, bu yılki 12. güncellemesini kullanıma sundu. 8.4 numaralı yeni sürümü uygulama marketlerinde yer alan platform; iMessage benzeri mesaj tepkileri başta olmak üzere dizi ve filmler hakkında sürpriz bozan ayrıntılara maruz kalanların imdadına yetişecek spoiler gizleme işlevini kullanıcıların hizmetine sundu. Ek olarak mesaj çevirme ve temalı QR kodları da Telegram’ın yeni sürümünde hayata geçti.

Yeni dönemde kullanıcılar birbirlerine duygularını 11 farklı emoji ile ifade edebilecekler. Tepkiler özelliğini kullanarak hızlıca ? tepkisi göndermek için bir mesaja iki kez dokunabilirsiniz. Bununla beraber ? ? ? ? ? gibi daha fazla tepki için mesaja bir kez dokunmanız (iOS‘te ise basılı tutun) gerekiyor. Her tepki sohbette benzersiz bir animasyonla görünüyor.

Telegram 8.4 güncellemesiyle beraber spoiler gizleme özelliği geldi. Bir dizi veya filmi tartışırken karşıdaki kişiye sürpriz bozan ayrıntılar vermemek için gönderdiğiniz mesajın spoiler içerdiğini belirtebilirsiniz. Bu, mesajın seçilen kısmını sohbette olduğu gibi sohbet listesinde ve bildirimlerde de gizleyecektir.

Yeni güncellemeyle gelen özelliklerden bir tanesi de; mesaj çevirisi oldu. Dünya çapında 500 milyondan fazla insanın platformda her dilde sohbet ettiğini ifade eden Telegram, bu noktada kullanıcılara yardımcı olmak için uygulamaya mesajları başka bir dile çevirme desteği ekledi.