Sosyal Medya Uzmanlığı Bölümü Hangi Üniversitelerde Bulunur?

Sosyal medya uzmanı olabilmek için farklı üniversitelerin iletişim fakültelerinde yeni medya lisans ya da sosyal medya yöntemi on lisans bölümlerinde eğitim alınabilir. Bu bölümler genellikle günümüz medyasının dijitalleşmesiyle beraber hayatımızda yer almaya başlamış ve socimedya da çok farklı bir alana sahip olmuştur. Sosyal medya ve yeni medya yönetimi bölümleri de dijital platformlarda başka bir marka […]

 Sosyal Medya Uzmanlığı Bölümü Hangi Üniversitelerde Bulunur?

18.02.2021 - 18:53

Güncelleme : 18.02.2021 - 18:53

Sosyal medya uzmanı olabilmek için farklı üniversitelerin iletişim fakültelerinde yeni medya lisans ya da sosyal medya yöntemi on lisans bölümlerinde eğitim alınabilir. Bu bölümler genellikle günümüz medyasının dijitalleşmesiyle beraber hayatımızda yer almaya başlamış ve socimedya da çok farklı bir alana sahip olmuştur.

Sosyal medya ve yeni medya yönetimi bölümleri de dijital platformlarda başka bir marka hesaplarının veya kişisel hesaplar için içerik üretme, pazarlama ve yönetim sağlama donanımına sahip bireyler yetiştirmektir. Yeni medya programı geleneksel medya olarak radyo, televizyon, sinema ve gazeteden farklıdır. Özellikle temelli sayıda kodlama sistemi, interaktif ve yoğun kapasiteli, hızlı, interaktif ve çok katmanlı ve multimedya biçimselliğine sahip bir medya türünü tanımlar. Bu bilgiler için Socimedya sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Yeni Medya Bölüm Hangi Üniversitelerde Var?

Yeni medya bölümü birçok üniversitenin bölümleri içerisinde yer alır. Vakıf üniversiteleri öğrencilere burs imkanı sunarken devlet üniversiteleri ise ücretsiz olarak bu imkânı sağlar. Özellikle üniversite tercihleri için Fenerbahçe Vakıf Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstinye Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi gibi okullar tercih edebilirsiniz.

Sosyal medya yönetim bölümü yalnızca Anadolu Üniversitesinde ( Açık öğretim- Ön lisans) olarak bulunur. Bu bölümde yer alan dersler ise gazetecilik, göstergebilim, haber portalı yaratma, sosyal medya haberleri ve iletişim, iletişim sosyolojisi ve medya okuryazarlığı gibi bölünler yer alır. Sizde daha fazla bilgi için Socimedya sitesinden ve https://socimedya.com/  adresinden hizmet alabilirsiniz.