Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Sosyal Medya Online Ticaretin Kaynağı

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, sosyal medya pazarlamanın günümüzdeki en yaygın kullanılan pazarlama yöntemlerinden biri olduğunu hatırlatarak; sosyal medyanın online ticaretin kaynağı olduğunu kaydetti. Sosyal medyanın e-ticaret şirketleri için öneminin bir hayli yüksek olduğunu belirten Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez,  Facebook’un 2007 yılında markalara özel sayfaları yayınlamasıyla ve ardından da reklam modellerini eklemesiyle başladığını söyledi. […]

 Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Sosyal Medya Online Ticaretin Kaynağı

22.05.2020 - 4:39

Güncelleme : 22.05.2020 - 4:40

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, sosyal medya pazarlamanın günümüzdeki en yaygın kullanılan pazarlama yöntemlerinden biri olduğunu hatırlatarak; sosyal medyanın online ticaretin kaynağı olduğunu kaydetti.

Sosyal medyanın e-ticaret şirketleri için öneminin bir hayli yüksek olduğunu belirten Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez,  Facebook’un 2007 yılında markalara özel sayfaları yayınlamasıyla ve ardından da reklam modellerini eklemesiyle başladığını söyledi.

Sosyal medyanın online ticaret üzerindeki önemine değinen Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, E-ticaret sitelerine gelen trafiği artırmak için sosyal mecraların kullanılabileceğinin altını çizerek; “Bu kanallar üzerinde yapılan paylaşımlarda, link paylaşımı da yapıldığında, takipçiler bu linkler sayesinde siteleri ziyaret eder. Yönlendirme trafik oranı artırdığında da  doğal olarak web site üzerinde elde edilen geri dönüşümler artar” dedi.

“Sosyal medyanın önemi SEO noktasında öne çıkıyor”

Sosyal medyanın öneminin SEO noktasında  da öne çıktığını vurgulayan Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, “Sosyal medya paylaşımlarındaki etkileşim oranlarını artırmak, bu içeriklerin arama motorlarındaki arama sorgularında öne çıkmasını sağladığı gibi, en popüler web sayfalarına sosyal hesaplardan trafik çekip bu sayfaların da değerini artırarak, sıralamalardaki değerini yükseltir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal ağların da arama motoru görevi gördüğünü söyleyen Sosyal Medya Uzamanı Ömer Dönmez, doğru anahtar kelimeleri ve etiketleri kullanmanın sosyal ağların içerisinden de içeriklere ulaşılmasını sağlayacağını ifade etti.

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, sosyal medyanın yeni hedef kitlelere ulaşma konusunda etkili olduğunu söyleyerek, “Kullanıcı tabanına erişerek, içerikler ve ürünler tanıtabilir.             Yeni takipçi kitleleri edinilerek farklı sosyal ağlardan farklı hedef kitleleri kazanılabilir” şeklinde konuştu.