SoleChem Kimya Su ve Çevre İçin Çalışıyor

Su doğanın mucizesidir ve aynı zamanda sınırlı bir kaynaktır. Su ve diğer doğal kaynaklarımızı korumak ve gelecek nesillere temiz ve sürdürülebilir olarak aktarmak bütün insanlığın sorumluluğudur. Bu sorumluluğu gerçekleştirmek üzere 6 yıl önce İstanbul merkezli olarak kurulan SoleChem Mühendislik Kimya Ltd. Şti. endüstride suyun kullanıldığı ve kirlendiği tüm süreçlerde, kullanılan suyun doğaya temiz bir şekilde […]

 SoleChem Kimya Su ve Çevre İçin Çalışıyor

07.03.2019 - 21:07

Güncelleme : 07.03.2019 - 21:07

Su doğanın mucizesidir ve aynı zamanda sınırlı bir kaynaktır. Su ve diğer doğal kaynaklarımızı korumak ve gelecek nesillere temiz ve sürdürülebilir olarak aktarmak bütün insanlığın sorumluluğudur. Bu sorumluluğu gerçekleştirmek üzere 6 yıl önce İstanbul merkezli olarak kurulan SoleChem Mühendislik Kimya Ltd. Şti. endüstride suyun kullanıldığı ve kirlendiği tüm süreçlerde, kullanılan suyun doğaya temiz bir şekilde tekrar kazanılması veya belirlenen limitlere uygun olarak deşarj edilmesi için çalışmaktadır.

Petrol, otomotiv, kâğıt, tekstil, gıda, inşaat, metal, madencilik ve enerji gibi birçok sektördeki süreçlerde kirlenen suyun temizlenerek tekrar doğaya kazanılması için çalışan SoleChem Kimya, her bir süreci güçlü mühendis kadrosu ve deneyimli ekibi ile ayrı ayrı planlayıp, maksimum verimlilik esasıyla çalışmaktadır.

Günümüzde atık su arıtma; üretim kapasitelerinin ve çevreye olan bilincin artması sonucu daha fazla ihtiyaç duyulan bir alandır. Son yıllarda teknolojik olarak yapılan geliştirmeler ile daha nitelikli sonuçlar alınmaktadır. Kimya alanında geliştirilen yeni nesil polielektrolit kimyasallar sayesinde suyun içerisindeki yabancı maddeler daha hızlı ve performanslı bir şekilde tutulmakta, deşarj edilen suyun kirliliği minimum seviyeye düşürülmektedir. Suyun temizlenmesi aşamasında kullanılan anyonik polielektrolit ve katyonik polielektrolit kimyasalları, süreç sonrası üretilen kirli suyun içerisindeki kirlilikleri çöktürerek, suyun çok daha temiz bir şekilde arıtılmasını sağlamaktadır.

Türkiye pazarının sınırlarını aşarak tecrübe ve bilgisini Avrupa ve Ortadoğu pazarlarına taşıma hedefi olan SoleChem Kimya, bu vizyonunu gerçekleştirmek için müşterilerini, çalışanlarını ve diğer tüm paydaşlarını yayın ve eğitimler yoluyla güncel tutmaktadır. Kurmuş olduğu güçlü müşteri ve tedarikçi ilişkileri ile atık su şartlandırma alanındaki iş ortaklarına sürdürülebilir bir çözüm sunmaktadır. SoleChem Kimya bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında 150 milyon metreküpten fazla suyun temizlenmesine katkı sağlamıştır.

SoleChem Kimya’ya aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

E-posta: info@solechem.com

Telefon: 0 (216) 510 56 16

Web: www.solechem.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın