Sivilce Leke Tedavisi, Dolgu Uygulamaları

  Güzellik alanında yeni uygulamalar başarılı bir şeklide gerçekleşmektedir. Bu uygulamalar için sivilce ve leke tedavileri, gözaltı ışık dolgusu, ameliyatsız yüz germe gibi pek çok tedavi yöntemi yapılmaktadır. Elbette kişiler bu tedavilerle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istemektedirler. Söz gelimi; dudak dolgusu fiyatları 2019 ve diğer uygulamaların fiyatları hakkında bilgi almak gibi. Belirtilen tüm bilgiler günceldir. Sivilce […]

 Sivilce Leke Tedavisi, Dolgu Uygulamaları

14.02.2019 - 12:38

Güncelleme : 14.02.2019 - 12:38

 

Güzellik alanında yeni uygulamalar başarılı bir şeklide gerçekleşmektedir. Bu uygulamalar için sivilce ve leke tedavileri, gözaltı ışık dolgusu, ameliyatsız yüz germe gibi pek çok tedavi yöntemi yapılmaktadır. Elbette kişiler bu tedavilerle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istemektedirler. Söz gelimi; dudak dolgusu fiyatları 2019 ve diğer uygulamaların fiyatları hakkında bilgi almak gibi. Belirtilen tüm bilgiler günceldir.

Sivilce ve Leke Tedavileri

Ciltte çeşitli sebep ve faktörlere bağlı olarak sivilce sorunu yaşanabiliyor. Sivilceler cildin sağlığı açısından sıkıntı oluşturabildiği gibi görsel olarak da psikolojik rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Uygulanan lazer tedavisi ile bu sorundan kurtulmak mümkün. Fraksiyonel lazer ışınları sayesinde derinin sıcaklığı arttırılır. Böylece buharlaşma sağlanır.

Buharlaşmayla birlikte derinin en üst tabakası soyulur. Lazer uygulanan bölgelerin çevresinde kollajen sentezi tetiklenir. Hasar görmemiş hücreler çoğalır ve iyileşme sağlanır. Lazer uygulaması yaklaşık olarak 30-40 dakikada tamamlanmaktadır. Tedavi süresi boyunca özel bir soğutma kullanılır. Bu yüzden hata herhangi bir ağrı ya da acı duymaz. Uygulama sonrasında çok hafif bir yanma hissedilebilir ve kızarıklık oluşabilir. İşlemler bittikten 2-3 saat sonra cildin renginde hafif bir kahverengi tona döner.

Uygulama sonrası 5. Ve 6. Günlerde ince bir tabaka kabuklanma meydana gelir ve soyulma başlar. Bir hafta içinde cilt normale dönmeye başlar. Bu uygulamanın ardından cildi güneşten korumak gerekmektedir. Cilt izlerinin şiddetine göre seans sayısı 3 ile 6 arasında değişebilmektedir. Sivilce leke tedavisi ile canlı, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün.

Gözaltı Işık Dolgusu

Dolgu maddesinin gözün çevresine uygulanmasıdır. Bu dolgu uygun hale getirtilerek uygulanmaktadır. Son derece basit ve kolay işlemlerden oluşmaktadır. Öncelikle gözün çevresi bir tonikle silinerek temizlenir ve kir ve toz gibi faktörlerden arındırılır. Çok ince uçlu iğneleri olan enjeksiyonlar yardımı ile dolgu uygulamasına başlanır. Uzmanın önceden belirlenmiş olduğu noktalar aşılanır.

Daha sonra rahatlatıcı bir tonikle göz çevresi tekrar silinir. Uygulama sona erdiğinde oluşan kızarıklıkları önlemek için krem sürülür. Son olarak gözün çevresinde pamuk yardımı ile soğuk uygulama yapılmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar 2019 yılı itibariyle sonuçların memnuniyet verici olduğunu dile getirmektedir. Zira, bu uygulama ile gözaltı torbalanması ve göz altı morlukları üzerinde son derece etkilidir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın