Seyahat Sigortası Nasıl Alınır, Sigorta Şartları Nelerdir?

Seyahat sigortası ya da diğer ismi ile seyahat sağlık sigortası yurt içinde veya dışında seyahat eden, yurt dışından gelen ve bunun için herhangi bir ulaşım yolunu seçen kişilere yöneliktir. Bu kişilerin yolculuk sırasında yaşayabilecekleri sağlık risklerini teminat altına alan seyahat sigortası poliçesi kaza ya da hastalık durumlarını içerir. Seyahat esnasında yaşanan kayıplar sigorta teminatına göre […]

 Seyahat Sigortası Nasıl Alınır, Sigorta Şartları Nelerdir?

08.06.2021 - 12:15

Güncelleme : 08.06.2021 - 12:15

Seyahat sigortası ya da diğer ismi ile seyahat sağlık sigortası yurt içinde veya dışında seyahat eden, yurt dışından gelen ve bunun için herhangi bir ulaşım yolunu seçen kişilere yöneliktir. Bu kişilerin yolculuk sırasında yaşayabilecekleri sağlık risklerini teminat altına alan seyahat sigortası poliçesi kaza ya da hastalık durumlarını içerir.

Seyahat esnasında yaşanan kayıplar sigorta teminatına göre karşılanır ve bunun için gerekli koşulların sağlanıyor olması gerekir. Sigorta poliçede yazılı olan tarihler arasında ya da seyahat boyunca geçerlidir. Seyahat sigortası fiyatları belirlenirken farklı ölçütler dikkate alınır. Yurt dışından gelen vatandaşlar için sigorta süresi ülke sınırlarına girilen tarihin pasaporta kaydedilmesi ile başlar. Süreç ve kapsam koşulları için detaylı bilgi almak isterseniz e-sigortam üzerinden sigorta talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca kısaca değindiğimiz şartlar ve teminatlar bölümlerini okumaya devam edebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Şartları Nelerdir?

Seyahat sigortası kapsamı incelendiğinde bu imkanlardan yararlanabilmek için sigortaya konu durum, hastalık ya da kaza poliçenin geçerli olduğu tarihler arasında gerçekleşmelidir. Hastalık hali poliçenin imzalandığı tarihten önce var olmamalı, tüm haller poliçe sürecinde ortaya çıkmalıdır. Hastalık veya kaza halleri önceden planlanmış olan seyahat süresinin haricinde yaşanmamalıdır. Bu koşulları sağlayan kişiler sigorta kapsamı dahilindeki masraflardan muaf olabilirler.

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Poliçe teminatlarına göre seyahat sigortası fiyatları belirlenirken belirli maddeler dikkate alınır. Sigorta kapsamında sunulacak olan asgari teminatlar hastalık ve ani rahatsızlık durumlarında tıbbi tedavi teminatı, sigortalının seyahatinin ya da naklinin teminatı, taburcu sonrası ikametgah adresine nakil, vefat halinde sigortalının taşınması gibi durumları kapsar. Bunların yanı sıra poliçeye ek teminatlar da ilave edilebilir. Bu teminatlar çeşitlilik göstermekte olup e-sigortam aracılığıyla detaylara ulaşabilirsiniz. Online seyahat sigortası teklifi alarak size en uygun sigorta tekliflerini görebilir ve bunlar arasından en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Onay verdiğiniz takdirde sigortalılık işlemleriniz site üzerinden hemen başlayacaktır.