Server Sistemlerinde Kullanılan Parçalar

İstemci sunucu mimarisinde bilgileri saklayan, sunan ve düzenleyen tarafa sunucu denir. Bilgisayar ağlarında istemcilerin eriştiği serverlar, paylaşıma ve kullanıma açık kaynakları kullanılır. İstemci sunucu mimarisinde bilgileri saklayan, sunan ve düzenleyen tarafa sunucu denir. Bilgisayar ağlarında istemcilerin eriştiği serverlar, paylaşıma ve kullanıma açık kaynakları kullanılır. Kullanılan server parçaları ile genel bir işleyiş elde edilir. Server Parçaları […]

 Server Sistemlerinde Kullanılan Parçalar

15.06.2019 - 13:53

Güncelleme : 15.06.2019 - 13:53

İstemci sunucu mimarisinde bilgileri saklayan, sunan ve düzenleyen tarafa sunucu denir. Bilgisayar ağlarında istemcilerin eriştiği serverlar, paylaşıma ve kullanıma açık kaynakları kullanılır.

İstemci sunucu mimarisinde bilgileri saklayan, sunan ve düzenleyen tarafa sunucu denir. Bilgisayar ağlarında istemcilerin eriştiği serverlar, paylaşıma ve kullanıma açık kaynakları kullanılır. Kullanılan server parçaları ile genel bir işleyiş elde edilir.

Server Parçaları Nelerdir

Her parça bir bütünü oluşturan elamanlar olarak birbirini tamamlar. Bu parçalar şu şekilde sıralanabilir:

– İşlemci: merkezi işlem birimidir. Pek çok cihazın çekirdeğini oluşturan bu donanım temel işlemlerin yapıldığı kısımdır. Günümüzde sunucu işlemcilerini üreten birkaç firma bulunuyor. Bunlardan en büyükleri AMD ve Intel olmaktadır.

– Ram: ikinci önemli donanım elemanı Ram bellek olmaktadır. İşlemci ile oldukça yakın çalışan bu server parçaları geçici bir hafıza oluşturarak anlık bilgi alışverişi sağlar.

– Sabit Disk: Görseller, videolar, resimler ve müziklerin saklandığı yerdir.

Bunlar dışında Ethernet kartı, anakart, güç kaynağı gibi server parçaları da bulunmaktadır. Tüm parçalar hakkında bilgi almak için : https://vardata.com.tr/ikinci-el-server-urunleri/

İkinci El Olarak Server Parçalarının Avantajları

Teknoloji alanında gelişen ve değişen gereksinimleri karşılayabilecek çeşitlilikte ürünleri vardata.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Aradığınız tüm ikinci el server parçaları bu adreste bulabilirsiniz. Garantili olarak sunulan tüm parçalar ile çok daha ekonomik ve güvenilir alışverişler yapabilirsiniz.

Yüzde 80’e varan fiyat avantajları sunulan ikinci el server parçaları 1 yıl garantili olarak sunulmaktadır. Atıl durumdaki ürünler gerekli testlerden ve bakımlardan geçirilmektedir. Bir yıl garanti ile satışa sunulmaktadır. Zor bulunan ya da yurt dışında bulunan ürünlerde çok kısa bir süre içinde tedarik edilmektedir. Bu şekilde ikinci el server parçaları akılcı çözümler olarak avantajlı bir şekilde sunulmaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın