Schengen Al – Seyahatini Planla!

  Yurtdışı seyahatlerini Schengen Bölgesi üzerinden yapmak isteyenler ortak nitelikte olan vize başvuru işlemlerine yer vermelidir. Schengen vizesi nasıl alınır merak edenler seyahat amacına bağlı olarak ortak işlemlere başvurarak planlarını hayata geçirebilir. Schengen Vize Seçenekleri Nelerdir? A ve C gibi ayrı kategorilere karşı Schengen vize başvuru adımlarına yer verilir. Şöyle ki turistik yerine iş amaçlı […]

 Schengen Al – Seyahatini Planla!

26.05.2021 - 15:45

Güncelleme : 26.05.2021 - 15:45

 

Yurtdışı seyahatlerini Schengen Bölgesi üzerinden yapmak isteyenler ortak nitelikte olan vize başvuru işlemlerine yer vermelidir. Schengen vizesi nasıl alınır merak edenler seyahat amacına bağlı olarak ortak işlemlere başvurarak planlarını hayata geçirebilir.

Schengen Vize Seçenekleri Nelerdir?

A ve C gibi ayrı kategorilere karşı Schengen vize başvuru adımlarına yer verilir. Şöyle ki turistik yerine iş amaçlı seyahat edecek olan vatandaşlardan ayrı belgeler talep edilir. Bunun gibi aile ziyaretlerinden kültürel seyahatlere kadar ayrı amaçlara yönelik belgelere ihtiyaç duyulur.

Tüm bu türler Schengen vize tarafından ayrı ayrı ele alınır ve titizlikle başvuru sürecine geçilmesi sağlanır. Profesyonel danışmanlık hizmetleri dahilinde Schengen Bölgesi için vize almak kolay olacaktır. Özellikle de belgelerin özenle ve eksiksiz olarak ibrazına karşı şansınız yüksek olacaktır.

Schengen Vizede Seyahat Sigortası

Schengen vizesi almak isteyenlerden çeşitli kişisel, maddi ve iş hayatına dair belgeler talep edilir. Bunlar arasında olmazsa olmaz seyahat sigortası da yerini almıştır. Vatandaşların:

  • Acil sağlık hizmetlerine dair seyahat sigortasını temin etmeleri gerekir.
  • Sigorta için en az 30.000 Euro teminatına uyulması istenir.

https://www.schengenvize.net/ tüm bu seyahat sigortası koşullarına dair merak ettiklerinize yanıt veriyor. Hatta hızlı bir şekilde destek almak için 90 (850) 228 43 53 numarasını dahi çevirebilir ve uzman ekipten faydalanabilirsiniz. Öyle ki başvuru sürecinin profesyonel bir şekilde yürütülmesinde danışmanlık hizmetlerinin payı bir hayli yüksek olacaktır.

Schengen Vize Başvuru Merkezleri

Sadece başvuru belgelerine ve de şartlarına dair yardım alınmaz. Bunlar kadar vize ücretlerinden başvuru merkezlerine kadar çeşitli hususların üzerinde durulur. Ücretler:

  • Yetişkinlere ve de çocuklara göre değişiklik gösterir.
  • Kalma süreniz ve vize türü de ücretlerin değişmesine neden olur.

Son olarak yetkili merciler gideceğiniz ülkelere göre ele alınır. Konsolosluk bünyesinde e-randevu sistemine başvurulabilir. Bunun yanı sıra Büyükelçilik üzerinden de başvurularınız alınabilir. Henüz parmak izi vermeyenlerin önceliği randevu sırasında parmak izi koşullarına uymak olmalıdır. Beraberinde ise vize ücreti, pasaportlar ve ibraz edilen belgelerin her biri değerlendirmeye alınarak sonucun açıklanması esas alınır.