Savaş Jetleri İdlib’i Bombalıyor!

Hımeymim üssünden kalkan Rus savaş jet ve helikopterleri, muhaliflerin kontrolü altındaki tek vilayet olan İdlib'in birçok noktasına bombardıman düzenledi.

 Savaş Jetleri İdlib’i Bombalıyor!

08.09.2018 - 13:48

Güncelleme : 08.09.2018 - 13:48

Hımeymim üssünden kalkan Rus savaş jet ve helikopterleri, muhaliflerin kontrolü altındaki tek vilayet olan İdlib’in birçok noktasına bombardıman düzenledi.

Uçakların vurduğu yerler arasında Han Şeyhun, Abdin, Kafran, El Lataminah, Siraj ve El Haveyn var. Abdin köyündeki hava saldırısında en az beş kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Beşar Esad’a ait helikopterlerin İdlib’in güneyindeki Hayş köyü ile Han Şeyhun’a varil bombaları attığı görüldü.

Reuters haber ajansı, helikopterlerin attığı varil bombalarının Han Şeyhun’da sivillerin yaşadığı evlere isabet ettiğini bildiriyor.

Rejime bağlı ordu birlikleri ise, Hama’nın kuzeyinden İdlib’e doğru top atışlarıyla saldırıyor. Yoğun top atışı sürerken, savaş uçakları gökyüzünde uçtu.

Yaklaşık 4 milyon muhalifin sıkıştığı İdlib’e muhtemel bir askeri harekatın felakete yol açmasından korkuluyor. Türkiye, BM, ABD ve Batılı ülkeler, Rusya ve İran’ı günlerdir bir operasyona girişilmemesi için uyarıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın