Samsung En İyiler Listesinde Yok!

Akıllı telefon pazarındaki atılımıyla bir anda hızla büyüyen ve rakiplerine fark atan Samsung yıllardır en iyiler listesindeki yerini bu sene koruyamadı. Teknoloji devi Samsung, en değerli teknoloji şirketlerinin listelendiği ilk 10’da bu sene yer alamayarak takipçilerini büyük şaşkınlığa uğrattı. Akıllı telefon satışlarında dünya rekorları kıran ve Apple ile büyük bir rekabete giren Koreli teknoloji şirketi […]

 Samsung En İyiler Listesinde Yok!

04.09.2015 - 17:45

Güncelleme : 04.09.2015 - 17:45

Akıllı telefon pazarındaki atılımıyla bir anda hızla büyüyen ve rakiplerine fark atan Samsung yıllardır en iyiler listesindeki yerini bu sene koruyamadı. Teknoloji devi Samsung, en değerli teknoloji şirketlerinin listelendiği ilk 10’da bu sene yer alamayarak takipçilerini büyük şaşkınlığa uğrattı.

Akıllı telefon satışlarında dünya rekorları kıran ve Apple ile büyük bir rekabete giren Koreli teknoloji şirketi Samsung Electronics‘in piyasa değerinde bu sene büyük düşüş yaşandı.

2005 yılından beri en değerli 10 teknoloji şirketi arasında yerini alan ve yıllardır konumunu koruyan Samsung bu yıl akıllı telefon pazarındaki payında yaşadığı düşüş nedeniyle ilk 10’a giremedi. Akıllı telefon pazarındaki rekabetin artmasıyla beraber pazardaki payı % 21.4’e kadar gerileyen Samsung’un nasıl bir strateji izleyeceği ise merak konusu oldu.

Android’den iOS’a yani iPhone marka telefonlara büyük bir geçiş süreci yaşandığı bu dönemde Samsung’un pazardaki payını arttırmak için nasıl bir yol izleyeceği çıkartacağı yeni ürünler ve fiyat politikasıyla önümüzdeki aylarda daha da netlik kazanacak gibi görünüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın