Sağlıklı Beslenme

İnsanlar sağlıklı yaşamak için farklı yollar deniyor. Bu yollar arasında organik ürünler kullanma seçeneği insanlar tarafından değerlendirilebilir. Organik ürünler kullanımı insanlar için iyi sonuçlara yol açabilir.

 Sağlıklı Beslenme

30.01.2018 - 19:54

Güncelleme : 30.01.2018 - 19:54

İnsanlar sağlıklı yaşamak için farklı yollar deniyor. Bu yollar arasında organik ürünler kullanma seçeneği insanlar tarafından değerlendirilebilir. Organik ürünler kullanımı insanlar için iyi sonuçlara yol açabilir. Bu anlamda organik ürünler arasında çeşitli kahvaltılık doğal ürünler, organik bitkisel ürünler, sporcu gıdaları ve özel karışımlar ile tamamen doğal besinlerden yapılan çorba seçenekleri bulunuyor. Bu ürünler arasında anne çayı da yer alabilir. İçinde birçok besin değeri yüksek vitamin bulunan anne çayı ürünü de yer alabilir. Anne çayının birçok alanda insan sağlığına iyi gelebileceği düşünülüyor. Anne çayı diyip geçmeyin anneler her zaman doğruyu bilir. Annelerin genelde rezene, kimyon, anason türü bitkilerden karışım yapıp doğum yaptıktan sonra kesilen sütlerinin kalitesini arttırmak için doğal bitkilerden elde edilen karışımdan bitki çayları yapıp tüketebiliyorlar. Zencefil ve zerdeçal gibi bitkileri de yanında tüketebilirsiniz. Uzmanlar sürekli televizyonlardan ve kitaplardan zerdeçal bitkisinin tüketilmesinin sağlıklı olduğunu açıklamalarından anladığımız kadarı ile gerçekten faydalı bitkiler arasında yer aldığını düşünüyoruz.

 

Glutensiz Ürünler Hakkında Bilgiler

İnsanlar un ve un ürünleri tüketmekten kaçarlar. Bu anlamda un kullanılmadan yapılan ürünler glutensiz ürünler olarak insanların karşısına çıkıyor. Bu ürünler insanların sağlıklı yaşamasını sağlayabilir. Bu alanda glutensiz ürünler arasında kakao, vanilya, nişasta, tahin, toz içecekler, pirinç patlağı, kurabiyeler, puding, çorba, fındık ezmesi ve irmik gibi malzemeler bulunuyor. İnsanlar bu glutensiz ürünleri tüketerek vücut sağlığını koruyabilirler. Buğday unu ve arpa unu kullanılmadan üretilen bu ürünler sayesinde kişiler kilo almaktan kurtulma şansı elde edebilir. Gluten proteini gerçekten bazı insanlara dokunabiliyor hassas mideler zamanla bazen gluten proteini kullandığında ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor kimi insanlara hiçbir şekilde dokunmuyor. Bazı gıdalardan gluten proteini alınmış içeriğinde gluten içermeyen gıdalar piyasada satılmakta bunların başında mina glutensiz ürünleri ‘ni tavsiye ederiz. Mina glutensiz ürünleri içerisinde gluten yoktur. Çölyak derneğinden onaylı ürünlerdir. Damak zevkinize göre atıştırmalık kurabiyeler, tatlı yapımında kullanılan vanilya, nişasta gibi ürünleri de yine mina glutensiz ürün yelpazesinden bulabilirsiniz. Glutensiz ürünleri kullanmak için çölyak rahatsızlığı olmasına gerek yok maddiyatınız doğrultusunda glutensiz ürünleri de tercih edebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın