Sağlık Eğitiminde Öncü

Güzel ülkemiz Türkiye giderek gelişmekte ve büyümektedir. Bu büyümenin gerçekleştiği alanların başında ise sağlık sektörü gelmektedir. Sağlık, artan nüfusa ve artan hastalık çeşitlerine göre şekillenmekte ve ihtiyaç bu doğrultuda artmaktadır. Ülkemiz ise gelişmekte olan ve nüfusu sürekli artan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle sağlığa olan ihtiyaç sürekli artmaktadır. Bu ihtiyaç da ancak yeterli ve donanımlı […]

 Sağlık Eğitiminde Öncü

01.07.2019 - 21:13

Güncelleme : 01.07.2019 - 21:13

Güzel ülkemiz Türkiye giderek gelişmekte ve büyümektedir. Bu büyümenin gerçekleştiği alanların başında ise sağlık sektörü gelmektedir. Sağlık, artan nüfusa ve artan hastalık çeşitlerine göre şekillenmekte ve ihtiyaç bu doğrultuda artmaktadır. Ülkemiz ise gelişmekte olan ve nüfusu sürekli artan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle sağlığa olan ihtiyaç sürekli artmaktadır. Bu ihtiyaç da ancak yeterli ve donanımlı sağlık personeli yetiştirerek kapanabilir. Bunun için kurulan ve bu doğrultuda hedefler belirleyen Başeran Anadolu özel sağlık koleji, sağlık alanında öğrenciler yetiştirmektedir. Sizde bu lisede okuyabilir ve sağlık meslek lisesi mezunu olarak kısa sürede iş başı yapabilirsiniz.

Sadece Sağlık Eğitimi Değil

Bir çok sağlık lisesinin eğitim tarzından farklı olarak, öğrencilerini sadece sağlık alanında değil, diğer bir çok alanda yetiştiren okul, ilk önce ahlak, kültür ve Atatürk inkılapları hakkında öğrencilerini eğiterek, faydalı birer birey olmalarını amaçlıyor. Bütün bunların yanı sıra spor ve teknoloji konularında da eğitim veren okul, uyguladığı pratik dersleri ile de öğrencilerin aldıkları eğitimi en iyi şekilde anlamasını sağlıyor. Pratik eğitimleri ile öğrencilere öğrendiklerini pekiştirme imkanı sunan okul, son teknoloji cihazlar ve eğitim materyalleri ile donatılmış durumda.

Başeran Sağlık Anadolu ile Ek Puan

Başeran Anadolu Sağlık Lisesi, bir İstanbul sağlık lisesi durumundadır. İstanbul’da eğitim öğretim hizmeti veren okul, ayrıca mezunlarına OBP’de ekstra puan imkanı sağlamakta ve onları bir adıma daha öne taşımaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın