Saç Yıkama Sıklığı Ne Olmalıdır?

Saç bakım rutinleri satın cinsi ve ihtiyacına uygun olarak belirlenmelidir. Sağlıklı ve parlak görünen saçlar için rutin uygulamalar, temizlik ve bakım ürünleri belli aralıklarla değiştirilmelidir. Normal saçlar için frisuren 2020 tarafından önerilen yıkama sıklığı gün aşırıdır. Yağlı Saçlara Özel Kolay yağlanan saçların diplerinde parlaklık oluşur. Bu parlama kirlilik belirtisidir ve saçın şekil almasını zorlaştırır. Temiz […]

 Saç Yıkama Sıklığı Ne Olmalıdır?

28.12.2019 - 15:58

Güncelleme : 28.12.2019 - 15:58

Saç bakım rutinleri satın cinsi ve ihtiyacına uygun olarak belirlenmelidir. Sağlıklı ve parlak görünen saçlar için rutin uygulamalar, temizlik ve bakım ürünleri belli aralıklarla değiştirilmelidir. Normal saçlar için frisuren 2020 tarafından önerilen yıkama sıklığı gün aşırıdır.

Yağlı Saçlara Özel

Kolay yağlanan saçların diplerinde parlaklık oluşur. Bu parlama kirlilik belirtisidir ve saçın şekil almasını zorlaştırır. Temiz ve hacimli görünen saçlar için uygun kozmetik ürünü seçilmeli ve şampuan saç diplerine masaj yaparak yedirilmelidir.

Kuru Saçlara Özel

İki günde bir yıkanması tavsiye edilen kuru saçların yağ dengesinin yeniden sağlanması önemlidir. Kuru saçlara özel olarak yıkama esnasında çok sıcak su kullanımından kaçınmalıdır. Saç tellerine doğal nem verecek olan ürünler için frisuren mittellange 2020 önerileri dikkate alınabilir.

Normal Saçlara Özel

Normal saça sahip olanlar rutinlerini kendileri belirleyebilirler. Günlük kullanıma uygun ve saç tipiyle uyumlu kozmetik ürünler eşliğinde sağlıklı ve hacimli saçlar elde edilebilir. Karma saçlar için frisuren mittellange haare tarafından önerilen ürünler, saç bakımına önem verenlerin ilk tercihidir.