Saç Problemleri Ve Bakım Yöntemleri

Yaz aylarının sıcak geçmesi ya da kış aylarının soğuk geçmesi genel itibariyle saçların kaybedilmesine sebep olmaktadır. Saçların çok fazla nem kaybetmemesi amacıyla krem kullanımı tabi ki önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.  Özellikle kış aylarında Hindistan cevizi yağı kullanımı önemli bir faktördür. Ayrıca yağlı saçlara çok fazla fayda vermektedir. Nem kaybını önleyebilmek amacıyla maskelerden ve […]

 Saç Problemleri Ve Bakım Yöntemleri

20.04.2020 - 19:24

Güncelleme : 20.04.2020 - 19:24

Yaz aylarının sıcak geçmesi ya da kış aylarının soğuk geçmesi genel itibariyle saçların kaybedilmesine sebep olmaktadır. Saçların çok fazla nem kaybetmemesi amacıyla krem kullanımı tabi ki önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Özellikle kış aylarında Hindistan cevizi yağı kullanımı önemli bir faktördür. Ayrıca yağlı saçlara çok fazla fayda vermektedir. Nem kaybını önleyebilmek amacıyla maskelerden ve kremlerden yararlanmak mümkün olabilir.

 Mevsimlerin Etkisi

 Özellikle de mevsimler arası geçişlerde büyük bir problem halini alan sıkıntıların ortaya çıkması artmış olsa da her mevsim, özellikle de karşılaşılabilecek problemler ayrı ayrı karşımıza çıkmaktadır. Bu problemler arasında özellikle de Sardunya sabunu ile Saçların güzel bir şekilde yıkanıp durulanması, saç köklerinin beslenmesini ve saçların daha gür bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

 Saç problemleriile ilgili özellikle de saç diplerindeki kılcal damarların harekete geçirilmesi amacıyla banyo esnasında tırnaklarım fazla nüfus edilmeden hafif masaj yapılması saç dökülmesini engelleyecek ve saç köklerinin güçlenmesini ve daha güçlü şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

 Daha Çok Kimlerde Görülür?

 Kepek problemi cinsiyet farkı olmaksızın gerek kadınlarda gerekse de erkeklerde çok önemli bir saç problemi olarak görülmektedir. Kepek probleminin saçlarda nemi azaltması ve korunaksız kalıp diplerinin zayıflamasına sebep olmaktadır.

 Saç problemine çözüm olarak saçların nemlendirilmesi amacıyla bazı nemlendirici kremlerin kullanılması öngörülmektedir. Özellikle de seçilmiş olan şampuanların önemi oldukça büyüktür. Çünkü bazı şampuanlar, fazlasıyla kimyasal madde içerdiği için saçları gürleştirmek yerine saçların daha kısa süre içerisinde dökülmesine sebep olacaktır.

 Saç maskesi haftada en az bir kere uygulandığında saçların tekrar geri kazanılması ve kök diplerinin beslenmiş bir vaziyette tekrar çıkmasını sağlamış olacaktır.

 Cansız ve güçsüz olan her saç muhakkak kırılmaya ve en sonunda daha fazla dayanamayıp dökülmeye mahkum olmaktadır. Bu nedenle özellikle de kuru bir yapıda olan saçların mineraller vasıtasıyla beslenmesi ve saç uçlarının çatallaşması engellenebilir.

 Gereksiz kırılmaların, gereksiz dökülmelerinin önüne geçilebilmesi amacıyla özellikle de mevsimler arası geçişlerde saçların çok fazla zafiyet vermesinin önüne geçilmesi gibi problemlerin çözümü ile ilgili özellikle de zeytinyağlı özlü şampuan ya da sabunların kullanılması tekrar eski halini almasını sağlayacaktır.

Önemli olan saçlarımı daha dökülmeden önce bakımlarının düzgün bir şekilde yapılmasıdır.

Saç problemlerinde yardımcı dünyanın en iyi markaları sacadair.com’da