Ruh Sağlığına Zarar Veren Site İnstagram

İnstagram En Kötü Sosyal Medya Sitesi Seçildi Günümüzde sosyal medya siteleri son derece önemli bir yer almaya başladı. Herkesin yakından takip ettiği ve özellikle de gençleri esir alan bu sosyal medya çılgınlığı konusunda uzmanlar çeşitli araştırmalar, çeşitli açıklamalar yapılıyor. Son zamanlarda yapılan bir araştırma gençlerin dikkatini çekmeyi başararak gündeme oturdu. İnstagram Sosyal Medya Sitesi Fotoğraf […]

 Ruh Sağlığına Zarar Veren Site İnstagram

02.09.2017 - 18:19

Güncelleme : 02.09.2017 - 18:19

İnstagram En Kötü Sosyal Medya Sitesi Seçildi

Günümüzde sosyal medya siteleri son derece önemli bir yer almaya başladı. Herkesin yakından takip ettiği ve özellikle de gençleri esir alan bu sosyal medya çılgınlığı konusunda uzmanlar çeşitli araştırmalar, çeşitli açıklamalar yapılıyor. Son zamanlarda yapılan bir araştırma gençlerin dikkatini çekmeyi başararak gündeme oturdu.

İnstagram Sosyal Medya Sitesi

Fotoğraf paylaşmak ve çeşitli etiketlemeler yapmak için tercih edilen sitelerden İnstagram, hızla popülerleşmeye başladı. Özellikle mobil telefonlardan ve tabletlerden kullanılması, daha çok yayılmasına yol açtı. Ancak yapılan araştırma sonucuna göre ruh sağlığına en çok zarar veren sosyal medya sitesi İnstagram şeklinde belirlenerek kamu oyuna da duyuruldu.

Fotoğrafın Beğenilmemesi Ruh Sağlığını Bozuyor

İnstagram dışında yer alan sosyal medya sitelerinde, haberler takip ediliyor, hastaglar oluşturuluyor ya da videolar paylaşıyor. Oysa yapılan 1.500 kişinin katıldığı araştırmada fotoğrafların beğenilmemesi gençlere olumsuz anlamda etki ediyor. Bu da doğal olarak onların ruh sağlığını olumsuz şekilde etkiliyor. Gençlerde beğenilmemeden kaynaklanan güvensizlikler oluşmaya başlıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın