Reklam Tıklayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

İnternetin en eski kazanç yollarından olan reklam tıklayarak para kazanmak hâlâ kullanılıyor mu? 2000’li yılların başında başlayan ve günümüzde yeniden popüler olmaya başlayan reklam tıklayarak para kazanma yöntemi yeni siteler ile yeniden gündemde. Tıklayarak para kazanma konulu bu haberimizde, sizler için bunun nasıl mümkün olabileceğini anlatacağız. Tıklayarak Para Kazanmak Gerçek Mi? Açıkçası internette bu kadar çok […]

 Reklam Tıklayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

06.04.2018 - 11:33

Güncelleme : 06.04.2018 - 11:33

İnternetin en eski kazanç yollarından olan reklam tıklayarak para kazanmak hâlâ kullanılıyor mu?

2000’li yılların başında başlayan ve günümüzde yeniden popüler olmaya başlayan reklam tıklayarak para kazanma yöntemi yeni siteler ile yeniden gündemde. Tıklayarak para kazanma konulu bu haberimizde, sizler için bunun nasıl mümkün olabileceğini anlatacağız.

Tıklayarak Para Kazanmak Gerçek Mi?

Açıkçası internette bu kadar çok para kazanma yöntemi varken, reklam tıklayarak para kazanmak gerçek mi diye sormak biraz tuhaf kaçabilir. Çünkü yazımızın başında da dediğimiz gibi 2000’li yıllardan bu yana varlığını sürdüren bir yöntemdir. Zaman zaman geri planda kalsa da, bir çok kişi internetten para kazanma yolları araştırmaları sonucunda ilk olarak tıkla kazan sistemleri ile karşılaşmaktadır.

Reklam Tıklayarak Nasıl Para Kazanılır?

Eskiden tamamı yabancı meşeli siteler olduğu için bu işten para kazanmak pek mümkün değildi. Ödemeler genellikle çek ya da Türkiye’ye hizmet vermeyen aracı kurumlar tarafından yapıldığı için son kullanıcının eline ulaşmakta oldukça sorun yaşanmaktaydı. Günümüze gelecek olursak, artık Türkçe ya da Türkçe dil desteği bulunan bir çok tıkla kazan sitesi bulunmakta. Bu siteler ödemelerini ise doğrudan PayPal vb. platformlar üzerinden yaptığı için herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Reklamlara Tıkladığımız İçin Bize Neden Para Ödüyorlar?

Yeni bir hizmet ya da web sitesi açıldığında veya yeni bir kampanya oluşturulduğunda, bunların olabildiğince çok insana ulaşması için çeşitli reklam kampanyaları yapılmaktadır. Google AdWords, Yandex Direct, Bing Ads bu kampanyaların en popüler olanlarıdır. Bunların dışında YouTube reklamları, E-mail reklamcılığı, Sosyal Medya Pazarlama stratejileri ve çeşitli tıkla kazan siteleri ile, mevcut kampanya olabildiğince çok insana ulaştırılmaktadır. Kampanya sahipleri aracı sitelere her tıklama yani ziyaretçi için belli başlı bir oran ödeyip, bana şu kadar ziyaretçi yani trafik göndermeni istiyorum diyor. Tıklayarak para kazanma siteleri ise, üyelerinin her reklama tıklamaları karşılığında kampanya sahiplerinin gelirlerini üyeleri ile paylaşıyorlar.

Tıklayarak Kazandığımız Paralar Nasıl Elimize Ulaşıyor?

En çok tercih edilen metotların başında PayPal gelmektedir. Devamında Skrill, Payoneer, Wirecard, WebMoney vb. platformlar gelmektedir. Ödemeler genellikle bu sistemler aracılığı ile online ortamda ödenmektedir.

Tıklayarak Ne Kadar Para Kazanabiliriz?

Maalesef TBM oldukça düşüktür. 1000 tıklama, ortalama 1$’a tekabül etmektedir. Bu oranı arttırmak için mümkün olduğunca daha çok siteye kayıt olmaya özen gösterilmelidir. Ayrıca kullanılacak olan siteleri önceden araştırıp, ödeme yapıp yapmadığı hakkında bilgi almak çok iyi bir çalışma olacaktır.

Kaynak: www.parakazanmayollarim.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın