Quartz Clinique ile Meme Estetiğini Şansa Bırakmayın!

      Giriş: Jinekomasti, meme büyütme yada küçültme gibi tüm meme estetiklerini başarıyla yapan Quartz Clinique ‘ten meme estetiğine dair önemli bilgiler aldık ve sizlerle paylaştık. İşte, detaylar! Göğüs, hem kadın hem de erkek vücudunun önemli bir parçasıdır. Bu önem, hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan geçerlidir. Daha güzel bir görünüme kavuşmak, daha estetik bir görünüm […]

 Quartz Clinique ile Meme Estetiğini Şansa Bırakmayın!

12.02.2020 - 16:42

Güncelleme : 12.02.2020 - 16:42

     

Giriş: Jinekomasti, meme büyütme yada küçültme gibi tüm meme estetiklerini başarıyla yapan Quartz Clinique ‘ten meme estetiğine dair önemli bilgiler aldık ve sizlerle paylaştık. İşte, detaylar!

Göğüs, hem kadın hem de erkek vücudunun önemli bir parçasıdır. Bu önem, hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan geçerlidir. Daha güzel bir görünüme kavuşmak, daha estetik bir görünüm kazanmak göğüsler ile mümkündür. Buna karşılık fonksiyonel açıdan tamamlanabilmek de yine göğüsler aracılığı ile sağlanmaktadır. Göğüslerin gelişim 18-19 yaşlarına kadar sürmektedir. Ancak bu, temel göğüs gelişiminin 19 yaş ile sınırlı olduğu anlamına gelmemektedir. İlerleyen yaşlarda da kilo alıp vermelere, aşlanmalara ve doğumlara bağlı olarak hem erkeklerde hem de kadınlarda göğüs büyümesi ve gelişimi devam etmektedir.

Ancak bazı durumlarda göğüsler normalde olması gerekenden daha az gelişir. Bu durumların en temeli genetik nedenlerdir. Genetik nedenlere bağlı olarak gelişimi duran ya da daha az gelişen göğüsleri istenen forma sokmak ise birkaç işlem ile mümkündür. Bu işlemler meme estetiği kapsamında değerlendirilen jinekomasti, meme küçültme, meme büyütme gibi işlemlerdir.

Meme Büyütme, Küçültme ve Jinekomasti

Meme büyütme, çeşitli nedenlere bağlı olarak yeterince gelişmemiş olan göğüslerin istenilen boyuta getirilmesi işlemidir. Meme estetiği İstanbul bağlamında gerçekleştirilen işlemlerin tamamı küçük göğüsleri büyütmeye yönelik değildir. Bazı durumlarda göğüslerden birinin daha büyük veya daha küçük olduğu da görülmektedir. Bu durumları ortadan kaldırmak, iki göğsü de aynı boyutlara sokmak için de meme büyütme işlemi uygulanabilmektedir.

Meme büyütme işlemi için geçerli olan en temel şart, 18 yaş şartıdır. Tabii ki bu şartın “reşit” olmak ile bir bağlantısı da vardır ancak buradaki temel nedeni, memenin gelişimini 18-19 yaşlarında durduruyor olmasıdır. Meme estetiği İstanbul ve diğer tüm iller için geçerli olan bir diğer şart ise “sağlık durumunun uygunluğu” şartıdır. Meme büyütme operasyonu geçirecek olan kişinin sağlığı bağlamında herhangi bir engel bulunmamalıdır.

Göğüsleri istenilen yapıya ve boyuta getirmek için uygulanan en genel yöntem “silikon yapılı meme protezleri” adı verilen implantlardır. İmplantlar, diğer adı ile silikon protezler birden fazla türe ve boyuta sahiptir. Hangi tür silikon protezin seçileceği, boyutunun ve içeriğinin nasıl olacağı muayene sonrasında kesinleşmektedir. Muayene bulgularına dayandırılmayan seçimlerin sorgulanması gereklidir. Tabii ki kişilerin beklentileri de seçilen implantın özelliklerini etkilemektedir. Kişinin istediği boyut eğer bir sorun teşkil etmiyor ise uygulanmalıdır.

Silikon protez konulacak olan hastanın 40 yaş üzeri olması durumunda ek önlemler alınmakta ve buna bağlı tetkikler yapılmaktadır. 40 yaş üzeri olan hastanın silikon protez istemesi halinde mamografi ve gerekli olması halinde ultrasonografi adı verilen tetkiklerin yapılması önemlidir. Çünkü her ameliyatın kendine göre bir risk oranı vardır. Meme operasyonlarındaki yaygın riskler ise ödem ve ağrılar ile sınırlıdır. Çok nadir de olsa kanama veya enfeksiyon görülebildiği de bilinmelidir.

Meme büyütme ameliyatlarının yanı sıra meme küçültme ameliyatlarına ek olarak sıklıkla jinekomasti emaliyatları da meme estetiği kapsamında değerlendirilir. Bu tür ameliyatların hazırlığı ise genelde aynı olup teknik anlamda işlemler başkalaşabilir. Meme büyütmede az önce anlatıldığı gibi yağ yada slikon protezler kullanılırken meme küçültme ve jinekomasti de eksizyon teknikleri ve liposuction gibi işlemlere başvurulabilir. Bu konularda en detaylı bilgiyi ise doktorunuz size sağlar.

Bu ameliyatlar için gerekli tetkikler yapıldıktan, gerekli koşulların sağlandığından emin olunduktan sona meme estetiği operasyonu başlamaktadır. Meme alt kıvrımının bulunduğu yeden veya koltuk altından yerleştirilen silikon protez ile birlikte istenilen göğüs görüntüsüne kavuşmak hayal olmaktan çıkmaktadır. Ancak şu da bilinmelidir ki, göğsün normalde olması gerekenden fazla sarkık olması durumunda göğüs büyütme işlemi ile göğüs kaldırma işlemi aynı anda uygulanmaktadır ki, istenilen görüntü elde edilebilsin. Aynı zamanda göğüs küçültürken yada jinekomasti ameliyatı yapılırken deri çıkarımı da yapılması gerekir bu nedenle en iyi yöntemle deri çıkarımı yapılmalıdır ki bunu ancak ve ancak uzman plastik cerrahlar yapmalıdır.

Yukarıda bahsedilmiş olan şartların tamamının gerçekleşmiş olduğu halde olumsuz sonuç alınabilecek bir tek durum vardır; işlemin alanında uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmesi. Bu sebeple herhangi bir göğüs operasyonu olmaya karar verdiğiniz an yapmanız gereken ilk şey firma arayışına girmektir. Ancak Quartz Poliklinik ile karşılaşmış olan kişilerin ekstra araştırma yapmasına gerek yoktur. Çünkü meme estetiği İstanbul bağlamında alınabilecek en sağlıklı sonuçlar, Quartz Poliklinik ile mümkündür.