Qualcomm‘un Quick Charge 5.0 için ilk detaylar

Telefon üreticileri arasında hızlı şarj teknolojisi için kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Bu teknolojinin öncülerinden biri olan Qualcomm‘un Quick Charge 5.0 için ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. Mobil işlemciler arasında hala önemli bir pazarı elinde bulunduran Qualcomm, yeni tanıtacağı işlemcisi için çalışmalarına devam ediyor. Yenilenen hızlı şarj özelliği de yeni işlemcinin önemli artılarından biri. Qualcomm hızlı […]

 Qualcomm‘un Quick Charge 5.0  için ilk detaylar

29.10.2018 - 15:45

Güncelleme : 29.10.2018 - 15:45

Telefon üreticileri arasında hızlı şarj teknolojisi için kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Bu teknolojinin öncülerinden biri olan Qualcomm‘un Quick Charge 5.0 için ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Mobil işlemciler arasında hala önemli bir pazarı elinde bulunduran Qualcomm, yeni tanıtacağı işlemcisi için çalışmalarına devam ediyor. Yenilenen hızlı şarj özelliği de yeni işlemcinin önemli artılarından biri.

Qualcomm hızlı şarj teknolojisi neler sunacak?
Şirketin yeni geliştirdiği 7nm işlemci mimarisine sahip Snapdragon yonga setinin detayları henüz ortaya çıkmış değil. Ancak yeni işlemci ailesinin destekleyeceği Quick Charge 5.0 için ilk detaylar ortaya çıktı.

Gelen ilk bilgilere bakılırsa Qualcomm, hızlı şarj için 32W desteği sunacak. Huawei‘nin yeni Kirin ailesinde 40W, Oppo’nun Super VOOC şarjı 50W ve Meizu mCharge teknolojisi 55W’a kadar hızlı şarj olanağı sunuyor.

Doğrusu rakiplerinin gerisinde kalmış gibi görünse de, Quick Charge 5.0 bir önceki 4.0 teknolojisine göre yüzde 15 daha hızlı. Verimlilik anlamında da selefine göre yüzde 30 daha verimli bir hızlı şarj teknolojisi karşımıza çıkıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın