PYD Avrupa’nın Göbeğinde Kongre Yaptı

Terörün tüm dünya için tehlike olduğunu anlayamayan Avrupalı devletler yine Türkiye aleyhindeki terörist faaliyetlere izin vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Belçika hükümeti başkent Brüksel’de terör örgütü PKK’nın çadır kurmasına izin vermiş ve Türkiye ile gerginliğe neden olmuştu. Çadır gerginliğinden kısa süre sonra terör örgütü IŞİD’in havaalanına saldırı yapması da terörizmin tehlikesini anlamalarına yardımcı olmamış olacak […]

 PYD Avrupa’nın Göbeğinde Kongre Yaptı

25.09.2016 - 15:47

Güncelleme : 25.09.2016 - 15:47

Terörün tüm dünya için tehlike olduğunu anlayamayan Avrupalı devletler yine Türkiye aleyhindeki terörist
faaliyetlere izin vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Belçika hükümeti başkent Brüksel’de terör örgütü PKK’nın çadır kurmasına izin vermiş ve Türkiye ile gerginliğe neden olmuştu. Çadır gerginliğinden kısa süre sonra terör örgütü IŞİD’in havaalanına saldırı yapması da terörizmin tehlikesini anlamalarına yardımcı olmamış olacak ki Belçikalı yetkililer bu sefer de PKK’nın uzantısı terör örgütü PDY’nin Brüksel’de toplantı yapmalarına izin verdi.

Her fırsatta PKK konusunda Avrupalı devletlere karşı tepkilerini dile getiren Türk Hükümetinin sözlerini duymazdan gelmeye devam eden Brüksel teröre açık bir şekilde destek vermeye devam ediyor. PYD‘nin eş başkanları Salih Müslim ve Asya Abdullah’ın da katıldığı kongreye çok sayıda PKK’lı isim katıldı.

Bine yakın ismin katıldığı kongrede salonun duvarlarında PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın da posterleri yer aldı. Kongrenin ana amacının bağımsız bir Kürt devleti olduğunu dile getiren PYD Başkanları Ortadoğu ve Suriye’deki sorunun çözümünün Kürtlerde olduğunu söyleyerek kendilerini yüceltmeye devam ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın