Pwr Balata Ağır Vasıta ve  Hafif Ticari Araçlar için  Balata İmalatı

Tüm araç türlerinde, aracın güvenli olmasını sağlayan ve fren sisteminin en önemli parçası her zaman fren balatalarıdır. Pwr balata çeşitlerinin tamamını en kaliteli olacak şekilde üretiyoruz. Sitemizi inceleyenler, ürünler sayfamıza araç türlerine göre balata çeşitlerini görebiliyor. Fren balatası imalatı yaparken, araçların özelliklerine göre sürtünme katsayılarını ve ısınma derecelerini hesaplıyoruz. Hareket halindeki aracın durmasını sağlayan balatalar, […]

 Pwr Balata Ağır Vasıta ve  Hafif Ticari Araçlar için  Balata İmalatı

22.11.2021 - 13:20

Güncelleme : 22.11.2021 - 13:20

Tüm araç türlerinde, aracın güvenli olmasını sağlayan ve fren sisteminin en önemli parçası her zaman fren balatalarıdır. Pwr balata çeşitlerinin tamamını en kaliteli olacak şekilde üretiyoruz. Sitemizi inceleyenler, ürünler sayfamıza araç türlerine göre balata çeşitlerini görebiliyor. Fren balatası imalatı yaparken, araçların özelliklerine göre sürtünme katsayılarını ve ısınma derecelerini hesaplıyoruz. Hareket halindeki aracın durmasını sağlayan balatalar, araçların en önemli aksamıdır. Balata imalatı yaparken güvenlik ve konfora önem veriyoruz.

Pwr Balata Ürünlerimiz

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi verdiğimiz web sitemizde tüm ürün çeşitlerimizi görebiliyorsunuz. Ürünlerimiz kategori başlığı altında araç tiplerine göre çeşitlendirme yapıyoruz.

  • Ağır vasıta,
  • Hafif ticari binek,

Fren balatası üretimi bu araç sınıflandırmasına göre ve bu sınıflardaki araç modellerine göre tüm çeşitlerde yapılıyor. Pwr balata çeşitlerinden hangisine ihtiyacınız olduğuna aracınızın markasına ve modeline göre karar verebilirsiniz. Tüm balata çeşitlerini fren balata üreticisi olarak farklı özelliklerde yapıyoruz. Balatalarda sertlik durumları, dayanıklılık, ses yapma, ısınma dereceleri gibi farklı özelliklere sahip olmasını sağlıyor.

Hafif Ticare Binek Araç Fren Balata Çeşitleri

Firmamız, balata sektöründe, fren balatası imalatçısı olarak hafif ticari araçlar için pwr balata ürünlerini araç türlerine göre modelleme yaparak üretiyor. Ürünler bölümünde yer alan hafif ticari binek araç fren balatası çeşitleri şunlardır.

  • PWR 5000,
  • PWR 5001,
  • PWR 5002,
  • PWR 5003,

Her balata çeşidinin kullanıldığı araç marka ve modelleri farklıdır. Ürünlerimiz sayfasında tüm çeşitlerin hangi araçlar için uygun olduğunu ve balata ölçü bilgilerini görebiliyorsunuz.

Ağır Vasıtalar İçin Fren Balatası Çeşitleri

Ağır vasıtalar için üretimini yaptığımız pwr balata çeşitleri 25 farklı modelden oluşuyor. Her model farklı araç markaları ve modelleri için üretilmiştir. Yerli fren balata markası olarak tüm ağır vasıta araçların kaliteli ve güvenli balata çeşitlerini kullanmalarını sağlıyoruz. Ağır vasıta araçlarda fren pedalına basıldığında ses yapmaması, organik ya da seramik fren balatası çeşitlerini üretiyoruz. Metal fren balataları zamanla ses yapmaya başladığı için bazı araçlarda kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Ağır vasıta fren balatası çeşitlerimizde PWR 5000 ile PWR 5025 numaraları arasında toplam 25 farklı çeşitten oluşuyor. Kullanıcılar, ağır vasıta araçlarının markalarına ve balata ölçü bilgilerine göre seçim yapabiliyor.

Fren Balatası Özellikleri

En kaliteli balata markası olarak her zaman pwr balatası gösterilir. Firmamız, en iyi fren balatası özelliklerinin neler olması gerektiğini belirliyor ve tüm üretimlerini ona göre yapıyor. Sürtünme katsayısı yüksek olan fren balataları her zaman en iyi balatalardır. Fren balataları sıcaklığı karşı dayanıklılığını korumalı ve yapısında bozulmalar meydana gelmemelidir. Ürettiğimiz kaliteli pwr balata çeşitleri yaklaşık 800 derece sıcaklıklara dayanabiliyor ve çabuk soğuma özelliği gösteriyor. Araçlar farklı coğrafyalarda kullanıldığı için kullanılan fren balataları, su, toz gibi çeşitli yabancı maddelerden etkilenmemelidir. Kullanırken sürtünmeden dolayı ses çıkarmayan ve diske zarar vermeyen balatalar her zaman en iyi balatalardır.

Fren Balatalarının Değişim Süreleri

Ürünlerimiz bölümünde hafif ticari binek araçlar ve ağır vasıta araçlar için gösterdiğimiz ve özenle üretimini yaptığımız tüm balata çeşitleri araçların kullanım durumuna göre ortalama 40 bin km’de bir değiştirilmelidir. Pwr balata fabrikası üretimlerimizde, tüm balata çeşitlerinin kullanım ömrü 40 – 50 bin km olarak belirlenmiştir. Daha çok ağır vasıta araçlarda kullanım durumuna göre frenleme sırasında balata ses durumuna dikkat edilmeli ve gerekli durumlarda hemen değiştirilmelidir. Kullanıma bağlı olarak bazı balata çeşitleri 40 km’den önce bitebiliyor ve sadece metal kısmı kalabiliyor.