PUBG Fortnite Olunca Pes Etti

PUBG geliştiricisi PUBG Corporation tarafından Fortnite geliştiricisi Epic Games aleyhine açılan davadan vazgeçilmiş durumda. Şirket daha önce, başarılı bir biçimde kurdukları battle royale formülünün Epic Games tarafından kopyalandığını ve bunun için zararlarının karşılanmasını talep etmişti. Aylarca süren dava süreci sonrasında PUBG Corporation bir anda hiçbir açıklama yapmaksızın davadan geri çekilmiş durumda. PUBG Corporation davadan geri […]

 PUBG Fortnite Olunca Pes Etti

28.06.2018 - 15:54

Güncelleme : 28.06.2018 - 15:54

PUBG geliştiricisi PUBG Corporation tarafından Fortnite geliştiricisi Epic Games aleyhine açılan davadan vazgeçilmiş durumda. Şirket daha önce, başarılı bir biçimde kurdukları battle royale formülünün Epic Games tarafından kopyalandığını ve bunun için zararlarının karşılanmasını talep etmişti. Aylarca süren dava süreci sonrasında PUBG Corporation bir anda hiçbir açıklama yapmaksızın davadan geri çekilmiş durumda.

PUBG Corporation davadan geri çekildiklerini onaylasa da mahkemede herhangi bir anlaşmaya varılıp varılmadığı konusunda herhangi bir açıklamada bulunmuyor. Öte yandan, davanın rafa kaldırılmasının sürpriz olmadığı söyleniyor. Bunun sebebi ise hem PUBG Corporation hem de Epic Games şirketlerinin ortak bir çıkarının olması. Çin merkezli Tencent her iki şirketin de bir kısmının sahibi konumunda bulunuyor. Ayrıca PUBG, Epic tarafından geliştirilmiş olan Unreal Engine üzerine kurulu. Özetle, dava iki tarafın da zararına olabilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın