PUBG boşanma haberiyle yine gündemde.

Daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde genç bir kadının oyun sebebiyle eşinden boşanmak istediği haberleri gündeme gelmişti. Eşinin oyun oynamasına karıştığını söyleyen kadın boşanmak için mahkemeye başvurmuştu. Şimdi ise benzer bir haberin adresi Hindistan oldu. Hindistan’daki genç kadın aldığı kararla dikkat çekti. Uzun saatlerini oyunu oynayarak geçiren kadın sonunda eşinden boşanıp oyundaki partneriyle yaşamak istediğini söyledi. […]

 PUBG boşanma haberiyle yine gündemde.

20.05.2019 - 19:58

Güncelleme : 20.05.2019 - 19:58

Daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde genç bir kadının oyun sebebiyle eşinden boşanmak istediği haberleri gündeme gelmişti. Eşinin oyun oynamasına karıştığını söyleyen kadın boşanmak için mahkemeye başvurmuştu. Şimdi ise benzer bir haberin adresi Hindistan oldu. Hindistan’daki genç kadın aldığı kararla dikkat çekti.

Uzun saatlerini oyunu oynayarak geçiren kadın sonunda eşinden boşanıp oyundaki partneriyle yaşamak istediğini söyledi. Kadınlara yardım için kurulan Abhayam isimli derneği arayan kadın, eşinden boşanmak istediğini ve oyun arkadaşıyla yaşamak istediğini açıkladı.

19 yaşındaki, bir bebek sahibi genç kadının kararını yeniden düşünmesi gerektiğini söyleyen dernek, oyundaki partneriyle yaşamanın neler getirebileceğini öngöremeyeceğini kadına hatırlattı. Dernek kadına şimdilik yardımcı olmadı.

Dernek PUBG Mobile bağımlılığı hakkında da bazı bilgiler verdi. Evleri dolaşıp kadınların sorunların dinleyen dernek, ailelerin genellikle çocuklarının oyun bağımlılığından şikayet ettiklerini söyledi. 19 yaşındaki genç kadının talebi karşısında ise şaşkınlıklarını gizleyemediklerini açıkladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın