PRP Kit Seçimi

Selüler rejuvenasyon tedavisi sunan üst düzey bir trombosit konsantre kitidir. Özel tüpleri ve akrilat bazlı jel teknolojisi sayesinde % 96 verimlilik ile trombositlerin yapısı bozunmadan 5 dakika içerisinde hazırlanmasına ve uygulanmasına imkan sunan bir kittir. CE Sınıf IIb kapsamında gerçek bir trombosit konsantre sistemidir ve FDA onayı vardır. Bu alanda ülkemizde en büyük sıkıntı hücresel […]

 PRP Kit Seçimi

16.12.2019 - 18:03

Güncelleme : 16.12.2019 - 18:03

Selüler rejuvenasyon tedavisi sunan üst düzey bir trombosit konsantre kitidir. Özel tüpleri ve akrilat bazlı jel teknolojisi sayesinde % 96 verimlilik ile trombositlerin yapısı bozunmadan 5 dakika içerisinde hazırlanmasına ve uygulanmasına imkan sunan bir kittir. CE Sınıf IIb kapsamında gerçek bir trombosit konsantre sistemidir ve FDA onayı vardır.

Bu alanda ülkemizde en büyük sıkıntı hücresel tedavi gibi son derece dikkat edilmesi gereken bir konuda; ucuz maliyetleri yüzünden basit laboratuvar tüplerinin PRP tedavi kiti olarak sunulması ve uygulanmasıdır.

Düşük maliyetleri yüzünden tercih edilen bu sistemlerin yapıları bozunmadan konsantre trombosit sunması imkansız iken diğer en önemli risk ise bu ürünler ile ayrıştırılan kan komponentlerinin hastaya enjeksiyonunun sağlık açısından son derece tehlikeli olmasıdır;

İçerdikleri antikoagülan ve ayrıştırıcı jeller kanserojendir, yine analiz için geliştirildiklerinden bir takım kanserojen kimyasallar içermektedirler.

PRP Tüplerinde Dikkat

Basit bir kan analiz tüpü ile, antikoagülan içeren cam tüp ile yada boş laboratuvar tüpleri ile PRP tedavisi sunmak imkansız ve son derece risklidir. Sınıf I yada Sınıf IIa tıbbi ürünlerdir bunların invivo trombosit konsantre tedavisi amacı ile kullanımı son derece tehlikelidir,amaç dışıdır.

Maliyet açısından ucuz laboratuvar analiz tüplerinin tercih edilmesi yüzünden, maalesef ülkemizde PRP tedavisi yaptırıp hiçbir sonuç alamadığını belirten, maddi -manevi mağdur olan binlerce insan vardır.

PRP Tedavi sistemlerini seçerken;

Üretim amaçları, tıbbi ürün sınıflandırmaları, biyouyumluluk ve toksisite testeleri, klinik çalışmaları, sağlık bakanlığı tıbbi ürün kayıtları, tıbbi cihaz kurumu ulusal bilgi bankası sistemindeki cihazın sınıflandırması ve kullanım amaçları detaylı bir şekilde sorgulanmalıdır.

BAŞARILI BİR PRP TEDAVİSİ İÇİN;

Kan değerlerinin uygunluğu , sağlık durumunun sorgulanması,  PRP tedavisi için uygun endikasyonun saptanması, PRP tedavi protokolünün oluşturulması ve tabi ki güvenli ve etkili bir trombosit konsantre sisteminin PRP Kiti’nin)  seçimi son derece önemlidir.

PRP Kiti Seçimi için DPG PRP Türkiye sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.