Prokule Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek; Neden ev almalıyız? Ev almak için kriterlerimiz neler olmalıdır? Ve nereden ev almalıyız? Sorularının cevaplarını bizimle paylaştı.

Her yıl ekonominin gidişatı ve arz talebe göre farklı oranlarda kazançlar sunan gayrımenkul yatırımları konusunda insanlar bir çok farkı yorumla karşı karşıya geliyor. Bu yorumların farklılıklarına rağmen bir çok alanda olduğu gibi gayrımenkul alanında yapılan doğru yatırımlarda kısa vadede veya uzun vadede beklentilere göre kazanç geri dönüşleri sağlamaktadır. Bu derece yoğun ticareti yapılan ve büyük […]

 Prokule Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek; Neden ev almalıyız? Ev almak için kriterlerimiz neler olmalıdır? Ve nereden ev almalıyız? Sorularının cevaplarını bizimle paylaştı.

05.12.2020 - 18:59

Güncelleme : 11.03.2021 - 10:51


Her yıl ekonominin gidişatı ve arz talebe göre farklı oranlarda kazançlar sunan gayrımenkul yatırımları konusunda insanlar bir çok farkı yorumla karşı karşıya geliyor. Bu yorumların farklılıklarına rağmen bir çok alanda olduğu gibi gayrımenkul alanında yapılan doğru yatırımlarda kısa vadede veya uzun vadede beklentilere göre kazanç geri dönüşleri sağlamaktadır. Bu derece yoğun ticareti yapılan ve büyük kazançlar elde edilebilen gayrımenkul sektöründe bilinçli alım satımlar büyük önem taşımaktadır. Gayrımenkul sektörünün önde gelen markası Prokule Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı’nı Gökhan Gürlek, gayrımenkul yatırımları konusunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında açıklamalarda bulundu.,,


Prokule Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek, yaptığı açıklamalarda “Ev sadece bir yatırım aracı değil, insanların hayatlarını sürdürebilmesi için de bir zorunluluktur. Kendimizi güvene alabileceğimiz, rahat ve huzurlu bir uyku uyuyabileceğimiz, ailemizi ve sevdiklerimizi bir araya toplayabildiğimiz toplumsal gereksinimimizdir. Bunları düşündüğümüzde ev alırken dikkat edilmesi gereken birçok noktaya da dikkat edilmesi gerektiğini düşünebiliriz. Hem huzurumuzu güven altına almalı hem de yatırımlarımızı doğru alanlara yönlendirmeliyiz. ”dedi.
Neden yatırımlar ev veya diğer gayrımenkul alanlarına yapılmalıdır? Sorusuna ”Zorunlu ihtiyaçlar arasında yer alan ev ihtiyacı için insanlar ya kendilerine bir ev almalı yada farklı kişilerinin evlerini kiralamalıdır. Yapacağınız yatırımlar ile hem kira gelirleri hem de düzenli olarak gayrımenkul sektöründe düzenli olan karlılıktan payınızı alabilirsiniz. Bu sayede kiraya vermeseniz dahi hem ihtiyacınız olan yaşam alanına sahip olabilir hem de yatırımınızın değerlenmesiyle her geçen gün mal varlığınızı arttırabilirsiniz.” cevabını verdi.