Prefabrik Ev Yapı Ayrıcalığı

Doğadaki tüm canlılar için temel döngü aynıdır. Doğar büyür yaşar ve ölürler. Doğada insan dışında bitkiler ve hayvanlar vardır ve bunlar kendi ekolojik dengeleri içinde var olurlar ama insanoğlu öyle değildir. İnsan sosyal bir varlıktır ve sosyal bir varlık olduğundan düşünme yetisi de olduğundan ekolojik düzende kendi kurallarını koyarak yaşar. Doğada yer alan diğer canlılar […]

 Prefabrik Ev Yapı Ayrıcalığı

15.03.2019 - 18:48

Güncelleme : 15.03.2019 - 18:48

Doğadaki tüm canlılar için temel döngü aynıdır. Doğar büyür yaşar ve ölürler. Doğada insan dışında bitkiler ve hayvanlar vardır ve bunlar kendi ekolojik dengeleri içinde var olurlar ama insanoğlu öyle değildir. İnsan sosyal bir varlıktır ve sosyal bir varlık olduğundan düşünme yetisi de olduğundan ekolojik düzende kendi kurallarını koyarak yaşar.

Doğada yer alan diğer canlılar ile kıyaslandığında insanların temel gereksinimleri vardır. Çalışmak da insanların gereksinimleri arasındadır zira insanlar çalışarak hem üretir hem de para kazanarak temel gereksinimlerini karşılarlar.

Bunun dışında beslenme, barınma, uyuma, çalışmak gibi alışkanlıklar için kapalı mekanlara yerler duyarlar. Çalışmak için ofislere fabrikalara ve üstte belirtilen diğer işler için evlere ihtiyaç duyarlar. Son yıllarda birden biranda karşımıza mantar gibi bir anda çıkan evler var ve insan ne zaman yapıldığını bile anlayamıyor zira onlar prefabrik evler, binalar yapılar.

Bu yapılar için söylenebilecek olan temel kavramlar şunlardır : Hazır yapılardır

Her yere yerleştirilebilirler dağ başı ya da deniz kenarı. Villa ya da çiftlik evi yapabilmek de mümkündür. Her tür ebatta yapılabilirler yani çok küçük ya da çok büyük olabilirler.

Modüler yapılar olduklarından değişiklik yapma olanağı mevcuttur. Diğer sistemlere göre çok daha ekonomik olan yapılardır.

Fabrika ortamında yapılırlar. Fabrika ortamında yapıldıklarından kalite açısından oldukça yüksek standartlara sahiptirler ve her türlü hava şartına dayanıklılık gösterirler. Kişilerin istediği gibi hayal ettiği evi yaptırabilmesi mümkündür. Güvenli olan yapılardır. Çok katlı yapılarda yapılabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra elbette ofisler de yapılabilmektedir ve iş amaçlı olarak kullanılan yerler de vardır. Prefabrik evler ya da binalara dair sipariş verilirken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

Bilinen firmalar ile çalışılmalıdır.

Mutlaka iyi araştırma yapılmalı ve bilinçli hizmet alınmalıdır.

Sipariş verilirken hangi malzemelerin kullanıldığı ve garanti süresi öğrenilmelidir.

İlgili standartlara göre üretilen ürünler tercih edilmelidir.

Kişi ne istediğini bilmelidir.

Ne kadar sürede teslim edileceği ve teslimat koşulları öğrenilmelidir.

Fiyat ilk anda ele alınmaması gereken bir konudur ama rakamlar da ciddi bir biçimde araştırılmalıdır.  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın