PlayStation 5’ten (PS5) en net sızıntı geldi.

Japonya merkezli Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 için bekleyişin sürerken cihaz ile ilgili yeni bir sızıntı geldi. TechRadar’da yer alan habere göre, önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan PlayStation 5 konsolu ile birlikte gelecek olan DualShock 5 kontrolcüsünün daha ayrıntılı görselleri internete sızdırıldı. Söz konusu kareye bakılırsa yeni kontrolcüde aydınlatma çubuğu yer almıyor. Ayrıca bir […]

 PlayStation 5’ten (PS5) en net sızıntı geldi.

02.12.2019 - 19:34

Güncelleme : 02.12.2019 - 19:34

Japonya merkezli Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 için bekleyişin sürerken cihaz ile ilgili yeni bir sızıntı geldi.

TechRadar’da yer alan habere göre, önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan PlayStation 5 konsolu ile birlikte gelecek olan DualShock 5 kontrolcüsünün daha ayrıntılı görselleri internete sızdırıldı.

Söz konusu kareye bakılırsa yeni kontrolcüde aydınlatma çubuğu yer almıyor. Ayrıca bir mikrofon da kontrolcüye eklenmiş durumda. Daha önce sızan patentlere göre ise tetik tuşları biraz daha büyük ve yeni bir dizilime sahip olacak.

PLAYSTATION 5 NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Sony, PlayStation 5 (PS5) oyun konsolunun satışa sunulacağı tarihi geçtiğimiz aylarda resmen duyurmuştu.

Sony Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan’ın şirketin blog sayfasından yaptığı açıklamaya göre PlayStation’un yeni modeli PS5, 2020 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkacak.