PERKOTEK KAPI DEDEKTÖRÜ

      İlgili Haber Samsung arayı açıyor   Kapı Dedektörlerinin Kullanım Amacı; Kapı tipi metal dedektörler içinden geçen kişilerin üzerinde bulunan metal ve tehlikeli maddelerin yani metal yoğunluğunun baskın olan cisimleri algılayarak ışıklı ve sesli uyarılarda bulunarak uyarılarılar vermektedir. Böylelikle içeriye giriş yapan kişilerin kesici ve yaralayıcı maddeleri sokmaları önlenmiş olmaktadır. örneğin; silah ve […]

 PERKOTEK KAPI DEDEKTÖRÜ

17.11.2021 - 14:41

Güncelleme : 17.11.2021 - 14:41

 

 

 

 

Kapı Dedektörlerinin Kullanım Amacı;

Kapı tipi metal dedektörler içinden geçen kişilerin üzerinde bulunan metal ve tehlikeli maddelerin yani metal yoğunluğunun baskın olan cisimleri algılayarak ışıklı ve sesli uyarılarda bulunarak uyarılarılar vermektedir. Böylelikle içeriye giriş yapan kişilerin kesici ve yaralayıcı maddeleri sokmaları önlenmiş olmaktadır. örneğin; silah ve bıçak gibi tehdit oluşturan cisimlerin içeriye girmeleri engellenmiş olacaktır ve can güvenliğiniz kontrol altına alınarak kapı dedektörü ortamın güvenliğini sağlayacaktır. Metal detektörler kişilerin üzerinde tehdit oluşturacak cisimleri algılar ve metal yoğunluğuna göre alarm seviyesi ve hassasiyet ayarları yapılabilmektedir. Cihazların üzerinde bulunan ekran sayesinde cihazın ayarları yapılabilir ve alarm seviyesini görüntülememizi sağlar, rahatlıkla ve güvenle kullanmamızı imkan sağlar.

 

Kapı Dedektörleri Nerelerde Kullanılır;

Kapı dedektörleri genellikle havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde, fuar merkezlerinde, iş merkezlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri kuruluşlarda, limanlarda, fabrikalar gibi özellikle giriş ve çıkışların yoğun olduğu yerlerde ve birçok alanlarda sınır olmadan kullanımı rahatlıkla sağlanmaktadır.

 

Kapı Dedektörlerinin Kurulumu;

Kapı dedektörlerinin kurulumu oldukça basit ve pratiktir. Ürün kullanımı sağlanacak alana oturtulur ve ayaklarından vida ile tutturularak enerji kablosunu bir prize takmamız ile kurulumu yapılır. Hassasiyet ayarları ise cihazın üzerinde bulunan ekran yardımı ile oldukça basit bir şekilde kendi istediğiniz hassasiyet seviyelerine göre ayarlayıp kolay ve pratik bir kurulum yapılabilmektedir.

 

X Ray Cihazı Nedir?

x ray geniş güvenliklerin elde edilmesi istenilen alanlarda kullanımı tercih edilen ve yaygınlaşan cihazlardır. Bu cihazların sürekli kullanımı sağlanması, her zaman üst düzey güvenlik ortamına sahip olmanızı sağlayacaktır. Titiz aramalar yapmanızı sağlayacak olan bu ürün bagajın içerisine gönderilen x ışını ile silah, bıçak ve patlayıcı maddelerin anında tespit edilmesini ve müdahale edilmesini sağlayacaktır. En çok merak edilen konulardan bir tanesi de x-ray cihazlarının radyasyon yayıp yaymadığıdır. Bu cihazlar radyasyon yaymazlar örneğin hamile bir kadına zarar verme gibi bir imkanı yoktur.

 

X Ray Cihazları Nerelerde Kullanılır;

X ray cihazları genellikler havaalanlarında, Kamu kurum ve kuruluşlarında, alışveriş merkezlerinde, iş merkezlerinde, fabrikalarda, askeri kuruluşlarda ve bir çok alanda rahatlıkla kullanımı sağlanmaktadır. Aslında herhangi bir alan sınırlaması bulunmamaktadır, gerekli olduğu düşünülen bir çok alanda kullanımı sağlanmaktadır. Kullanımı ve kurulumu basit olan bu cihazlar gün içerisinde sizin ve bulunduğunuz ortamda ki insanların can ve mal güvenliğini sağlamaktadır. 1 den fazla güvenlik ile kontrol edilen alanlarda kullanımı sağlandığı takdirde güvenlik sayısını en az seviyede tutmanız yeterli olacaktır.

X Ray Cihazlarının Kurulumu

X ray cihazlarının kurulumu oldukça kolay ve pratiktir. 1 adet montör, 1 adet kasa ve kabinden oluşur. Kişi kısıtlaması yapılabilir, kabin içerisinden geçen maddelerin kayıtlarını tutar ve geriye sararak eski kayıtlara da ulaşmamızı sağlar. Organik ve inorganik madde ayrımı yapılabilmektedir.

Bekçi Tur Kontrol sistemleri

Bekçi tur kontrol sistemleri genellikle kontrol edilmesi gerekli alanlarda kullanımı sağlanan ve her hangi bir sınırı olmadan da her türlü alanlarda kullanılarak sizin de bölgelerin gezilip gezilmediğini kontrol etmenizi sağlar. Bekçi tur sistemleri bünyenizde bulunan alanların tur atılıp atılmadığını kontrol etmenizi sağlar. Kontrol etmek istediğiniz bölgelere monte edilen noktalar yardımı ile bekçinin bu alanları kontrol edip etmediği ve o alanlarda herhangi bir sorun olup olmadığını, olay kartları ile anlık bir şekilde bekçi kaleminin içerisinde barındırmasını, her bekçinin ise kendi kartı ile gezip kişi kişi ayrıştırıp en son ise raporlama sistemi ile gün boyu gezilen alanların dakikası dakikasına kontrol edilmesi ve herhangi bir olay ile karşılaşılıp karşılaşılmadığı rapor olarak alınmaktadır.

Bekçi Tur Sistemleri Kurulumu ve Kullanım Alanları

Bekçi tur sistemlerinin kurulumu oldukça basit olup masaüstü kurulum ile rahat bir şekilde kurulumu yapılmaktadır. Usb kablosu ve adaptör yardımı ile cihazın bağlantısı rahat bir şekilde sağlanabilmektedir. Bekçi tur kontrol sistemi kullanım alanları herhangi bir kısıtlama olmaksızın her alanda rahatlıkla ve güvenle kullanımı sağlanmaktadır. Kontrol etmek istediğiniz her alana rahatlıkla noktaların montajları yapıldıktan sonra bekçilere verilen kartlar ve bekçi kalemi yardımı ile rahatça turlarını atabilecekler ve bulunduğunuz alanların kontrolü ve güvenliği sağlanacaktır.

 

Kapı dedektörleri, x ray cihazı ve bekçi tur kontrol sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak için.

PERKOTEK TEKNOLOJİ A.Ş. / 0850 811 8000 / Perkotek.com / info@perkotek.com