Penis Büyütme Ameliyatı Ağrılı Mı?

Erkeklerin büyük bir çoğunluğu penislerinin yeteri kadar uzun olmadığını düşünmektedir. Bunun en büyük sebebi sanal ortamda oluşturulan penis algısıdır. Filmlerde ya da resimlerde sürekli olarak büyük bir şekilde yer alan penisler insanların kendi penis boylarının yeterli olmadığı düşüncesine sebebiyet vermektedir. 13 cm. seviyesinde ya da daha üzerinde olan tüm penisler küçük penis kategorisinin dışarısında kalmaktadır. […]

 Penis Büyütme Ameliyatı Ağrılı Mı?

03.04.2020 - 18:44

Güncelleme : 03.04.2020 - 18:44

Erkeklerin büyük bir çoğunluğu penislerinin yeteri kadar uzun olmadığını düşünmektedir. Bunun en büyük sebebi sanal ortamda oluşturulan penis algısıdır. Filmlerde ya da resimlerde sürekli olarak büyük bir şekilde yer alan penisler insanların kendi penis boylarının yeterli olmadığı düşüncesine sebebiyet vermektedir. 13 cm. seviyesinde ya da daha üzerinde olan tüm penisler küçük penis kategorisinin dışarısında kalmaktadır.

Genetik etmenler ya da dış etmenlerden kaynaklı olarak penislerin gelişimi olumsuz etkilenebilmektedir. Bu sebeple de penis boyu 13 santimetrenin altında seyredebilir. Böyle durumlar söz konusu olduğunda penis büyütme ameliyatının yapılması oldukça doğaldır. Uzmanlar, insanların yaşantılarına daha iyi bir şekilde devam edebilmesi için bu operasyonlara onay vermektedir. Gerçekleştirilecek olan operasyonlar sırasında ya da sonrasında erkeklerin ağrılı bir sürecin içerisine girip girmeyeceği de merak edilmektedir. Operasyonlar anestezi ile yapılırken herhangi bir ağrı söz konusu olmamaktadır. Ameliyat sonrasında yan etki olarak bazı hastalarda ağrı şikâyeti olabilir. Ancak bu ağrılar da dayanılmayacak seviyede olmamaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatları Sonrasında Normale Dönüş Ne Kadar Sürer?

Gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında hastaların standart yaşantılarına dönmesi belirli bir süre almaktadır. Bu durum penis uzatma ameliyatlarında da geçerli olmaktadır. İlk olarak kişilerin penislerini en iyi şekilde koruması gerekmektedir. Gelebilecek olan darbelerden korunması için bir süre evde kalınması doğru olacaktır. Enfeksiyon kapılmaması için de evde kalmak daha doğru olacaktır.

Penislerin operasyon sonrasında normale dönüşü 1 aylık bir süre almaktadır. Bu süre içerisinde bazı yardımcı kremlerin kullanımı gerekli olabilir. Penis ameliyatı türüne göre masaj ya da benzer fiziki işlemler de insanlar tarafından uygulanmalıdır. Tüm bu durumlar doğru bir şekilde gerçekleşirse 1 ay sonrasında hastalar normal hayatlarına geri dönebilecektir.