Paris’te bir fırında gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlama

Patlamanın ardından yangın çıkarken, olayda 2’si itfaiye eri olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetti, 9’u ağır olmak üzere 46 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Christophe Castaner, can kaybını 4 olarak duyurmuştu. Ancak bu sayı, Paris Savcılığı tarafından 2 olarak düzeltildi. İlerleyen saatlerde ise ölü sayısının 3’e yükseldiği haberi geldi. Bölgede yaşayanlar tahliye edilirken, iki helikopter […]

 Paris’te bir fırında gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlama

13.01.2019 - 12:46

Güncelleme : 13.01.2019 - 12:46

Patlamanın ardından yangın çıkarken, olayda 2’si itfaiye eri olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetti, 9’u ağır olmak üzere 46 kişi de yaralandı.

İçişleri Bakanı Christophe Castaner, can kaybını 4 olarak duyurmuştu. Ancak bu sayı, Paris Savcılığı tarafından 2 olarak düzeltildi. İlerleyen saatlerde ise ölü sayısının 3’e yükseldiği haberi geldi.

Bölgede yaşayanlar tahliye edilirken, iki helikopter de yaralıları kurtarmak için çalışmalara destek verdi.

Patlama bölgede büyük bir maddi hasara da yol açtı. Bölgedeki binaların neredeyse tamamının camları kırıldı. Araçlar da hasar gördü.

İçişleri Bakanı Castaner, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, durumun kontrol altına alındığını ve 200 itfaiyeciyle yangına müdahale edildiğini duyurdu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın