Oyunculuk Kursu ve Eğitmenleri Nasıl Olmalıdır?

Hayali sinema, tiyatro ya da televizyonda rol almak isteyenlerin eğitim almak için başvurdukları yere oyunculuk kursu ismi verilir. Oyunculuk kursu pek çok kişinin hayallerinin gerçeğe dönüştüğü yerdir. Oyunculukla ilgili pratik ve teknik bilgilerin aktarıldığı bu kurslar kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Hepsinin genel amacı katılımcılara mesleki yeterlilik kazandırmak ve oyunculukla alakalı bilgiler vermektir. Ancak kursa başladıktan […]

 Oyunculuk Kursu ve Eğitmenleri Nasıl Olmalıdır?

04.11.2020 - 10:25

Güncelleme : 27.11.2020 - 10:26

Hayali sinema, tiyatro ya da televizyonda rol almak isteyenlerin eğitim almak için başvurdukları yere oyunculuk kursu ismi verilir. Oyunculuk kursu pek çok kişinin hayallerinin gerçeğe dönüştüğü yerdir. Oyunculukla ilgili pratik ve teknik bilgilerin aktarıldığı bu kurslar kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Hepsinin genel amacı katılımcılara mesleki yeterlilik kazandırmak ve oyunculukla alakalı bilgiler vermektir. Ancak kursa başladıktan sonra pişman olmamak için seçim aşamasında bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı kurslar sadece ticari açıdan hizmet verdiğinden dolayı, bunlara karşı temkinli olmanız yarar sağlayacaktır. Ante Sanat ise size bir kurstan beklediğiniz özelliklerin hepsini fazlasıyla sunacaktır. 

Oyunculuk Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Oyunculuk sertifikası veren kurslar arasından seçim yaparken öncelikle sertifika veren kursları tercih etmelisiniz. Sertifikalı bir eğitim almanız sizi her zaman bir adım öteye götürecektir. Bu tür kurslar kursiyerlerine ve kendi eğitim imajlarına önem vermekte, bu sebeple kalite her zaman yüksek olmaktadır. Buralardan alacağınız MEB onaylı oyunculuk sertifikası sayesinde oyuncu seçmelerinde diğer insanların bir adım önünde olabilir, seçilme olasılığınızı arttırabilirsiniz. 

Seçeceğiniz kursun mutlaka eğitim içeriğine ve yöntemlerine göz atmalısınız. Müfredat içeriğine bakarken; spikerlik, diksiyon, beden dili, oyunculuk, yönetmenlik ve buna benzer oyunculuğu destekleyen eğitimlerin yeterli düzeyde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer ders konuları size yeterli geliyorsa, bu durumda kursa kayıt yaptırabilirsiniz. 

Gideceğiniz kurstaki eğitmenleri incelemeli, uzmanlık ve deneyimlerini bakmalısınız. Özellikle uzun yıllardır oyuncu yetiştiren Ante Sanat kursunu seçmeniz verdiğiniz paranın değerlenmesini sağlayacaktır. Bunu anlayabilmek adına belgeleriyle birlikte kursun ne kadar zamandır bu alanda faaliyet gösterdiğini kontrol edebilirsiniz. Kursta yer alan eğitmenlerin de bu alanda gerekli eğitimi almış olmaları ve deneyimlerinin bulunması da sizin için avantaj sağlayacaktır. Bu gibi özelliklere dikkat ederek gideceğiniz oyunculuk kursu sizi başarıya ulaştıracaktır. 

MEB Onaylı Oyunculuk Sertifikası Nereden Alınır?

MEB onaylı oyunculuk sertifikası almak istiyorsanız; öncelikle MEB tarafından yetki verilmiş olan kursları tercih etmeniz gerekir. Özellikle Ante Sanat bu konuda sektörün en iyileri arasında yer almaktadır. Alacağınız bu sertifika oyunculukta işe yarar bir eğitim aldığınızı ve gerekli sınavlardan geçerek yeterli düzeye ulaştığınızı gösterir. Oyuncu olmak için gerekenleri incelediğinizde oyunculuk kursunu tamamlayarak sertifika almanın ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. 

İyi bir oyuncu olmak için eğitim alarak teknik bilgileri kazanmalısınız. Aynı zamanda eğitim aldığınız kurs başta olmak üzere size pratiklik sağlayacak yerlerde rol almalısınız. Bu amaçla kurs dışı zamanlarda sektörle ilgili parti, toplantı ve gala gibi yerlere katılmanız işe yarayacaktır. Alacağınız MEB onaylı oyunculuk sertifikası ile birlikte tecrübe kazanmanız sizi kısa süre içerisinde hayal ettiğiniz noktaya ulaştıracaktır.

Office 365