Öyle bir bitireceğiz ki, kimsenin sesi soluğu çıkmayacak” dedi.

Yıldırım, HAK-İŞ Konfederasyonunun Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “İstanbul Temsilciler Toplantısı’na” katıldı. Irak’ta şehit düşen askerlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Yıldırım, bu ülkede insanların şehitler sayesinde güven içinde yaşadıklarını söyledi. Yıldırım, HAK-İŞ mensuplarının; üreten, çalışan ve ülkenin kalkınması için akıl ve alın teri döken insanlar olduğunu vurgulayarak, “Vatan toprağımızın her köşesini cennetten bir yer yapmak için […]

 Öyle bir bitireceğiz ki, kimsenin sesi soluğu çıkmayacak” dedi.

30.05.2019 - 20:39

Güncelleme : 30.05.2019 - 20:39

Yıldırım, HAK-İŞ Konfederasyonunun Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “İstanbul Temsilciler Toplantısı’na” katıldı. Irak’ta şehit düşen askerlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Yıldırım, bu ülkede insanların şehitler sayesinde güven içinde yaşadıklarını söyledi. Yıldırım, HAK-İŞ mensuplarının; üreten, çalışan ve ülkenin kalkınması için akıl ve alın teri döken insanlar olduğunu vurgulayarak, “Vatan toprağımızın her köşesini cennetten bir yer yapmak için gece gündüz çalıştık. Çalışmaya, üretmeye gönlü olmayanlar ancak ve ancak bahane üretir. Yaptığımız en büyük desteği, çalışanlardan gördüm.” diye konuştu.

Yıldırım’dan İsmailağa cemaatine seçim ziyareti
Yıldırım’dan İsmailağa cemaatine seçim ziyareti
“SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİ”

Ülke ve milletin geleceği için her zaman yapıcı ve çözüm odaklı kararları çalışan ve üretenlerle birlikte andıklarını ifade ede Yıldırım, “Bir milyon çalışanımızın kadroya geçirilme meselesini hep beraber çözdük. ‘Belediyelere kadın eli değmesi için elimden geleni yapacağım’ sözü verdim. Bu sözü unutmuş değilim. Verdiğim bu söz, biraz gecikti ama olacak. Bunun için önümüzde 24 gün var. 23 Haziran’dan sonra hem sizlere hem de İstanbullulara verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz. Bu konuda her zaman olduğu gibi desteğinizin bizimle beraber olacağını da yürekten inanıyorum” dedi.

“İLÇE SEÇİM KURULLARININ KEYFİ KARARLARI”

31 Mart seçimlerine değinen Yıldırım, “İBB Başkanlığını el çabukluğuyla almak isteyenlere bu sefer fırsat vermeyeceğiz. 31 Mart’ta akla, hayale gelmeyen işlerle, hilelerle, yolsuzluklarla karşı karşıya geldik. Yüksek Seçim Kurulunun sandık kurullarını kanunun emrettiği şekilde değil, tamamen İlçe Seçim Kurullarının keyfi kararlarıyla oluşturulması ve bu görevlilerin yaptığı iş ve işlemler, görev aldıkları sandıklardaki oyları sakat hale getirmiş, seçimin sonucunu etkileyecek bir durum meydana getirmiştir” ifadelerini kullandı.

“GERÇEK MAĞDUR OY VERENLER”

“Ortada bir mağduriyet şarkısıdır dolanıyor” diyen Yıldırım, bu konuda bir kaç şey söylemek istediğini belirterek şunları kaydetti:

“Biz bu seçimlerin tekrarlanmasını asla istemedik. Bunu bütün milletimizin ve İstanbulluların bilmesini istiyorum. Biz, öncelikle oy kaydırmalarının, oy hırsızlığının ve türlü türlü olumsuzluklar ve organize kötülükleri görünce ‘Gelin bu oyları yeniden sayalım. Kimsenin aklında bir şüphe kalmasın. Seçimler hakkında da şaibeler ortadan kalksın.’ dedik. Öyle ya oy veren 8,5 milyon İstanbullu şundan emin olmak istiyor. Ben oy verdim. Acaba benim oyum yerini buldu mu?’ Biz bu sorunun cevabının peşinde olduk. Mücadele ettik. Ancak oyların yüzde 10’ununu saydırabildik. Yani 850 bin oy saydırabildik. Aradaki fark 29 binden 13 bine düştü. Yüzde 15’ini saysak fark kapanacak. Yüzde 90’ınını saysak, açık ara önde seçimin sonucu değişecek. Olay bu. CHP bunu gördüğü için oyların yeniden sayılmasına şiddetle karşı çıktı. Biz müracaat ettik, hemen arkasında başvuruda bulunarak reddettiler. Bu işte bir sakatlık olduğunu gördüler. Seçimin sonucu değişeceğini gördükleri için bunun olmasına müsaade etmediler. Böylece oy veren 8,5 milyon İstanbullunun hakkını yediler. Gerçek mağdur varsa, o gün sandık başına gidip oy veren insanlardır. Biz İstanbulluların hakkının ve milli iradenin teşekkül etmesinin peşindeyiz.”

“TARTIŞMAYI BİTİRECEĞİZ”

“Derdim makam ve mevki değil” diyen Yıldırım, “Hayatım boyunca makamları insana hizmet etmek için tercih ettim. Benim için en büyük makam, insanların gönlünden oluşan makamdır. Seçimler oldu, bitti ama kavgası, tartışması bitmedi. O halde ne yapacağız? Bu tartışmayı bitireceğiz. Öyle bir bitireceğiz ki, kimsenin sesi soluğu çıkmayacak. Anlamlı bir farkla 23 Haziran’da bu işi bitirmeye var mısınız?” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın