OPERATÖR DOKTOR EYÜP BOZKURT KİMDİR?

Estetik Cerrahisi; vücudun bazı yapılarının yeniden şekillendirilmesi ya da onarımı ile ilgilenen cerrahi alandır. Estetik cerrahisinde yapılacak işlemin titizlikle uygulanması ve işlemi uygulayacak kişinin deneyimli olması en önemli noktalardan biridir. Operatör Doktor Eyüp Bozkurt; özellikle Rinoplasti olarak da bilen burun ameliyatı başta olmak üzere kulak estetiği, göz çevresi estetiği gibi estetiğin pek çok alanında başarılara […]

 OPERATÖR DOKTOR EYÜP BOZKURT KİMDİR?

19.03.2020 - 9:47

Güncelleme : 19.03.2020 - 9:49

Estetik Cerrahisi; vücudun bazı yapılarının yeniden şekillendirilmesi ya da onarımı ile ilgilenen cerrahi alandır. Estetik cerrahisinde yapılacak işlemin titizlikle uygulanması ve işlemi uygulayacak kişinin deneyimli olması en önemli noktalardan biridir. Operatör Doktor Eyüp Bozkurt; özellikle Rinoplasti olarak da bilen burun ameliyatı başta olmak üzere kulak estetiği, göz çevresi estetiği gibi estetiğin pek çok alanında başarılara imza atmış bir doktordur. Geçmişi başarılarla dolu, kendini sürekli geliştiren Operatör Doktor Eyüp Bozkurt, hakkında biraz bilgiler verelim.

Operatör Doktor Eyüp Bozkurt Tıp Eğitimi ve Deneyimleri

Operatör Doktor Eyüp Bozkurt estetik cerrahlar arasında önemli bir yere sahip doktorlardandır.. Dr. Bozkurt alanı hakkında başarılı eğitimler veren İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Öğrenimini başarı ile noktalayan Bozkurt sonrasında da bölümüne dair pek çok konuda deneyim kazanmıştır.

Doktor unvanını kazandıktan sonra yurt dışına çıkarak ABD ve Columbia Üniversitesinde çeşitli alanlarda staj yapmıştır. Staj deneyiminden sonra, Türkiye’ye dönüş yapan Operatör Doktor Eyüp Bozkurt bölümünü bitirdiği İstanbul Üniversitesinde temel bilimler konusunda çalışmalar yapmayı sürdürmüştür. Aynı zamanda baş, boyun, kulak, boğaz, burun cerrahisi üzerine İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisas yapmıştır.

Yüz ve Burun Estetiğinde Başarıları ve Deneyimleri ile Operatör Doktor Eyüp Bozkurt

İhtisaslarını ve çalışmalarını başarılar ile sürdüren Dr. Bozkurt estetik cerrahi alanıyla ciddi oranda ilgilenmeye başlamıştır. Bu konuda ilgisinin üzerine giderek Almanya’da çeşitli eğitimler almıştır. Bu eğitimlerin bazıları; burun estetiği, yüz estetiği, yüz germe, kulak estetiği ve blefaroplasti konuları üzerinedir. Eğitimlerin bitişi sonrasında yurda dönen Dr. Bozkurt burada da estetik cerrahiye olan ilgisini kaybetmemiş, çalışmalarını sürdürmüştür.

Ülkemizin balon sinoplasti konusunda ilk çalışmaları ve ameliyatı yapan Dr. Süreyya Şeneldir ile birlikte burun estetiği, balon sinoplasti ve revizyon burun estetiği üzerine çeşitli çalışmalar yapmıştır. Kendini geliştirmekle yetinmeyen, sürekli eğitimlere bir yenisini ekleyen Operatör Doktor Eyüp Bozkurt; ABD, Avrupa ve Türkiye’de estetik cerrahisine dair her konuyu çok yakından takip etmiştir.

Operatör Doktor Eyüp Bozkurt’un Yurtiçi ve Yurtdışında Katıldığı Eğitimler

Op. Dr. Eyüp Bozkurt estetik cerrahisi ve diğer pek çok konuda çeşitli eğitimler alarak gerekli bilgi ve donanıma sahip olabilmeyi hedeflemiştir. Bozkurt’un aldığı eğitimlerin yalnızca birkaçı ise şunlardır;

  • Almanya Münih’te Dr. Matthias Winter’den kepçe kulak ameliyatı hakkında eğitim almıştır
  • Bulgaristan’ın Sofya şehrinde Dr. Nikolay Serdev ile ameliyatsız yüz gerdirme estetiği alanında çeşitli çalışmalar yapmıştır.
  • ABD’de Dr. Niamtu Kliniğinde yüz germe alanında eğitimler almıştır.
  • Almanya’nın Stuttgart şehrinde Dr. Wolfgang Gubisch’ten burun estetiği eğitimi görmüştür.
  • Almanya Frankfurt’ta Medikal Estetik Sertifikasyonu dahilinde ameliyatsız yüz germe estetiği, botulinum toksini ve yüz dolguları hakkında eğitimler almıştır.
  • Ankara GATA’da horlama, uyku apnesi alanlarında eğitimler görmüştür.
  • İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesinde endoskopik sinüs cerrahisi alanında eğitimler almıştır.

Operatör Doktor Eyüp Bozkurt eğitimleri ve bilgisi ile asla yetinmeyen, kariyeri için daima kendini geliştirmeye çalışan sayılı Türk doktorlarından biridir. Tıp alanında asla yerinde saymayı kabul edemeyen Bozkurt pek çok ülkeden aldığı geniş kapsamlı eğitimler sayesinde; burun estetiği, kulak estetiği, yüz ve göz çevresi estetiği, dolgu, profilplasti,

PRP, kaş kaldırma, mezoterapi, horlama, uyku apnesi konularında hastalarına en iyi hizmeti sunabilmektedir.  Tüm bunların yanı sıra özellikle burun estetiği  , kapalı burun estetiği başta olmak üzere, endoskopik dcr, alerjik rinit, bademcik, geniz eti rahatsızlıkları, orta kulakta sıvı birikimi gibi konularda da hastalarının derdine deva olmaktadır. Pek çok konuda uzmanlığını kanıtlayan Operatör Doktor Eyüp Bozkurt; bilgi ve deneyimi, eğitimleri, son teknoloji kullandığı cihazlar ile Türkiye’de estetik cerrahisinde farkını ortaya koyan başarılı doktorlardan biridir.

işletim sistemi lisansı