Online Psikolog Neden Tercih Edilir?

  Online Psikolog Neden Tercih Edilir? Dijital çağın gelişimi ve mobil cihazlarında yaşantımızdaki yeri büyüdüğünden beri hayatımıza pek çok yenilik girmiş bulunuyor. Online psikolog hizmeti de bunlardan bir tanesidir. Özellikle kovid 19 salgınının yayılması ile beraberiz teknolojik cihazların gündelik işlerimizdeki yerinin görevi gözle görülür derecede artmış bulunuyor. Hala birçoğumuz yeniçağa ve içindeki bulunduğumuz duruma uyumu […]

 Online Psikolog Neden Tercih Edilir?

28.12.2021 - 17:39

Güncelleme : 28.12.2021 - 17:39

 

Online Psikolog Neden Tercih Edilir?

Dijital çağın gelişimi ve mobil cihazlarında yaşantımızdaki yeri büyüdüğünden beri hayatımıza pek çok yenilik girmiş bulunuyor. Online psikolog hizmeti de bunlardan bir tanesidir. Özellikle kovid 19 salgınının yayılması ile beraberiz teknolojik cihazların gündelik işlerimizdeki yerinin görevi gözle görülür derecede artmış bulunuyor. Hala birçoğumuz yeniçağa ve içindeki bulunduğumuz duruma uyumu sağlamaya çaba gösteriyoruz. Fakat çoğunlukla bu yeniliklerin gündelik yaşamı kolaylaştırdığını da hatırlamamız gerekir.

Özellikle salgın döneminde ortaya çıkmış olan sosyal izolasyon ve yalnızlık kaynaklı pek çok insan ruhsal olarak oldukça zor durum içine girdi. Aynı ev ortamında yaşayan çiftler ergenlik dönemine girmiş, gençler uzaktan eğitim alan talebeler kısaca toplumdaki herkes olumlu ya da olumsuz bu salgından etkilenmiş oldu. Bu sebeple günümüzde birçok insan psikolojik anlamda yardım almalarının hayatı kolaylaştıracağına inanıyor.

Online Psikolog Yardımı Nasıl Alınır?

Aklınızda hala online psikolog nedir sorusuna cevap arıyorsanız işte sizin için yanıtımız Online Psikoloji sitesi özellikle dijital çağın ve elektronik mobil cihazların gelişimi ile beraber ortaya çıkmış olan çevrimiçi hizmet vermeyi amaç edinmiş psikolojik hizmet çeşididir. Ev rahatlığında seans yapma avantajı sunan ve fiziksel olarak gittiğiniz terapiler pek bir farkı bulunmuyor.

Online Terapinin Kısa Tarihi

Online psikolog her ne kadar günümüzde bu alanda çalışan uzmanlar tarafından fazla bilinmese de psikologların, psikiyatristlerin ve mental sağlık alanında çalışan uzman kişilerin, hastalarına uzaktan destek verme uygulamalarının ilk ortaya çıkışı 1900’lü senelerin başına kadar gidebiliyor. Online psikoloji modern psikiyatrinin kurucularından kabul edilen Freud ve meslektaşlarının hastaları ile iletişimi devam ettirebilmek için sıklıkla o dönemin iletişim yöntemi olan mektupları kullandıkları model psikiyatri dikkat çeken gerçekleri arasındadır.

Dönemin şartları gereği alıcılara ulaşmak günler ve haftalar süren mektup ile iletişim terapi olarak kabul edilmesi tartışılır olsa da altta yatan ana ihtiyaç son derece açıktır. Hastaların psikolojik desteğe aynı zamanda yönlendirilmeye, geri bildirime ihtiyaçları vardı ve gerektiğinde bu destek geçmiş senelerde posta servisi ile sağlandığı biliyordu. Telefonun icadı takip eden süre ile servislerinin artması, uzaktan uygulamalarda yeni bir dönem başlamış oldu. Online Psikoloji sitesi bu alanda size en etkin hizmeti verebilecek platformlardan bir tanesidir.