Ölünce Sosyal Medya Hesapları Ne Olacak?

Ben Ölünce Sosyal Medya Hesaplarıma Ne Olacak? Sosyal medya bu kadar yayıldığı gibi bir başka düşünce de sürekli konuşulmaya başlanmış durumda. Acaba ölünce sosyal medya hesaplarına neler olacak? Özellikle son dönemde artık Facebook kullanıcı konusunda olmayanlar ve fazladan açılan kullanıcılarla farklı bir hale geldi. Ancak, teknoloji geliştikçe sürekli olarak da yenilikler yapılarak sosyal medya dalı […]

 Ölünce Sosyal Medya Hesapları Ne Olacak?

02.09.2017 - 18:17

Güncelleme : 02.09.2017 - 18:17

Ben Ölünce Sosyal Medya Hesaplarıma Ne Olacak?

Sosyal medya bu kadar yayıldığı gibi bir başka düşünce de sürekli konuşulmaya başlanmış durumda. Acaba ölünce sosyal medya hesaplarına neler olacak? Özellikle son dönemde artık Facebook kullanıcı konusunda olmayanlar ve fazladan açılan kullanıcılarla farklı bir hale geldi. Ancak, teknoloji geliştikçe sürekli olarak da yenilikler yapılarak sosyal medya dalı genişlemeye devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak çalışma yapan sosyal medya platformlarının başında da Facebook geliyor. Bu konuda yapmış olduğu çalışma ile sizlere mirasçı seçiyor. Eğer ölürseniz bu mirasçınız firma ile iletişime geçerek hesabınızı devralabiliyor. Bununla birlikte Google’da da aynı prosedür devam ediyor.

Ancak, sosyal medya anlamında düşünüldüğü zaman, İnstagram, Twitter ve Snapchat gibi uygulamalar da akıllara geliyor. Bu sistemlerde böyle bir özellik bulunmuyor. Ya ölüm sırasında bir arkadaşınız ya da akrabanız firma ile iletişime geçmesi gerekiyor ya da 6 ay boyunca aktivitesi olmayan hesaplar otomatik olarak siliniyor. Ancak, en yakın zamanda bu konuda tüm sosyal medya ve mail sağlayıcılarının çalışmalar yapacağı konuşuluyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın