Okul ve Eğitim Kurumlarında Yapılan Böcek İlaçlama İşlemi

Okul ve diğer eğitim kurumları her yaştan çocuğun bulunduğu, öğretmenler ile beraber uzun sürelerce okulda bulunduğu bir eğitim alanıdır. Bu eğitim ve öğretim alanının temiz, bakımlı olması gerekmektedir. Aynı zamanda okul yönetim kurulu açısından da temiz olması çok önemlidir. Okulun kalitesi konusunda birçok unsur bulunmasına rağmen temizlik konusu da okullarda kaliteyi artıran veya düşüren bir […]

 Okul ve Eğitim Kurumlarında Yapılan Böcek İlaçlama İşlemi

25.06.2021 - 5:03

Güncelleme : 26.06.2021 - 0:04

Okul ve diğer eğitim kurumları her yaştan çocuğun bulunduğu, öğretmenler ile beraber uzun sürelerce okulda bulunduğu bir eğitim alanıdır. Bu eğitim ve öğretim alanının temiz, bakımlı olması gerekmektedir. Aynı zamanda okul yönetim kurulu açısından da temiz olması çok önemlidir. Okulun kalitesi konusunda birçok unsur bulunmasına rağmen temizlik konusu da okullarda kaliteyi artıran veya düşüren bir unsurdur. Hiçbir ebeveyn ya da hiçbir genç birey pis, haşere ve böceklerin olduğu ortamda eğitim görmek istemez. Genellikle haşere ya da böcek istilalarının çokça görülebileceği bir alandır. Okul ya da diğer eğitim öğretim kurumlarında bu ilaçlamanın yapılması ekstra özen ve çaba gerektirir. Okul ve eğitim kurumlarında çokça sınıf ve çokça alan bulunur. Spor salonu, kütüphane, tuvaletler, giyinme odaları, konferans salonları ve özellikle sınıflar olmak üzere çokça alan vardır. Bu alanların her daim temiz kalması gerekmektedir. Böcek ilaçlama ya da haşere ilaçlama işlemlerinin ise okul ve eğitim kurumlarında düzenli olarak yapılması gerekir. Bu alanlarda toplu ve istila şeklinde üreyerek büyüyen böcek ya da haşereler, toplum olan okul sağlığı için de bir risk faktörüdür. Buna dayanarak okullarda ve diğer tüm eğitim kurumlarında daimî olarak periyodik düzende kontrol, denetim yapılmalıdır.

 

İlaçlaması Yapılan Böcek ya da Haşere Türleri

Böcek ya da haşere türleri, evrende bulunan ve en çok çeşide sahip olan hayvan türleridir. Böcek ya da haşere türleri ısırması, sokması sonucunda oldukça büyük bir risk faktörü oluşturur. Haşere türlerinde ise güve, arı, yaban arısı, fare, akrep, kalorifer böceği, hamam böceği, karafatma böceği, kene, bir, uyuz böceği gibi birçok türleri vardır. Bu ve daha çok haşere ya da böcek türlerinden kurtulmak için ise haşere ilaçlaması yapılması kaçınılmaz bir son halindedir.

 

Haşere İlaçlaması Yapılan Alan ve Bölgeler

Haşere ilaçlaması yapılan alan ve bölgeler her firma ya da şirkete göre belirli değişkenlikler gösterebilmektedir. Haşere ilaçlaması kapalı ya da açık olan her türlü alan yapılabilir. Hangi firmanın haşere ya da böcek ilaçlaması yaptığı, internet sayfalarında bulunan böcek ilaçlama bölgelerimiz başlığı adı altında incelenebilir.