Okul Fobisinin Birçok Nedeni Olabilir

Okul yeterli gelişim seviyesine ulaşmış çocukların eğitim ve öğretim kapsamı altında geliştikleri alanlardır. Bu yüzden çocukların artık anne babalarına bağlı yaşadıkları evreden de çıkmaları konusunda okul bir hayli etkili bir alan olarak bilinmektedir. Bu kapsamda da çocukların geneli okula sevse de bazen çocuklarınız okula uyum sağlamakta zorlanabilir. Bu uyum sürecinin istediğiniz gibi gitmemesinin belirli nedenleri […]

 Okul Fobisinin Birçok Nedeni Olabilir

30.10.2021 - 8:37

Güncelleme : 30.10.2021 - 8:37

Okul yeterli gelişim seviyesine ulaşmış çocukların eğitim ve öğretim kapsamı altında geliştikleri alanlardır. Bu yüzden çocukların artık anne babalarına bağlı yaşadıkları evreden de çıkmaları konusunda okul bir hayli etkili bir alan olarak bilinmektedir. Bu kapsamda da çocukların geneli okula sevse de bazen çocuklarınız okula uyum sağlamakta zorlanabilir. Bu uyum sürecinin istediğiniz gibi gitmemesinin belirli nedenleri olabileceği gibi sadece ebeveynlerden ayrılma kaygısı da sorun yaratabilmektedir.

Çocukların okullarla ilgili problem yaşamaları durumunda var olabilecek problemler başta okulu istememek, okula gitme aşamasında huzursuzluklar var etmek olsa da süreç zamanla çok daha sancılı bir hal alabilir. Okul içerisindeki davranışları ve genel insanlara karşı tavırlarında da büyük değişimlerle karşılaşabilirsiniz. Bu aşamada da elbette gerekli desteğin alınması gerekmektedir. Çocuğunuzun aslında okula gitmenin bir hayli normal bir davranış olduğunu ve okula gitmekle beraber aileden ayrılma durumunun söz konusu olmayacağını anlayabilmesi için de elbette destek şarttır. Bu açıdan da Yüksel Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Merkezi sizler için en iyi hizmeti vermektedir.

Çocuklarınız Okula Uyum Sağlayabilsin

Okula uyum sürecini iyileştirmek için destek veren Yüksel Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Merkezi 2017 yılında kurulmuştur. Kurulumundan bu yana çocukların okula gitmek ile ilgili problemlerini ortadan kaldıran ve uzmanlık alanlarındaki profesyonellikleriyle beraber ön planda olan Yüksel Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Merkezi bulabileceğiniz en başarılı adreslerden biri olarak da bilinmektedir.

Kaynak: https://www.yukselpsikoloji.com/okul-fobisi/