Norveç, En Çok Tesla’yı Tercih Etti!

Tesla, alınan son verilere göre Norveç'te en çok satış yapan otomobil markası olmayı başararak büyük bir ilke imza attı.

 Norveç, En Çok Tesla’yı Tercih Etti!

22.12.2017 - 13:46

Güncelleme : 22.12.2017 - 13:46

Tesla, alınan son verilere göre Norveç’te en çok satış yapan otomobil markası olmayı başararak büyük bir ilke imza attı.

Tesla, modelleriyle değer kazanmaya devam ediyor. Doğa dostu bir ülke olan Norveç, aralık ayında en çok Tesla’yı tercih etti. Model 3 haricinde iyi bir yılı geride bırakan marka, önümüzdeki yıl da bu çıkışını devam ettirmek istiyor.

Açıklanan verilere göre Tesla, 1861 adet Model X ve Model S satışı gerçekleştirildi. Teslimatların devam ettiğini açıklayan firma yetkilileri, önümüzdeki yıl diğer ülkelerde de zirveyi zorlayacağını açıkladı.

Norveç, 2025 yılında sonra sıfır emisyon otomobillerin satışına izin vereceğini açıklamıştı. Elektrikli otomobil dönüşümünü en erken rayına oturtmayı planlayan Norveç, daha erken bir tarihte bunu başarmanın planlarını yapıyor.

Tesla, yalnızca Norveç’te değil, ABD’de de önemli bir pazara ulaşmış durumda. Gelen taleplerin 2018’de daha fazla artması bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın